Oddział Zamknięty + Jarek Wajk w Scenie Scena Events Sopot Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Oddział Zamknięty + Jarek Wajk w Scenie Opinie (7)

Oddział Zamknięty + Jarek Wajk w Scenie.

SALA KONCERTOWA

rock / punk - koncerty w Trójmieście


WSTĘP OD GODZ.20.00
KONCERT GODZ.22.00

SUPPORT

ZESPÓŁ || MITRA ||
ZESPÓŁ || HARASZO ||


ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY + JAREK WAJK

Biografia

Zespół ,przez którego skład przewinęło się ponad czterdziestu muzyków ale jedynym, który pozostaje w
nim od samego początku jest jego współzałożyciel - Wojtek Łuczaj-Pogorzelski. Oddział Zamknięty powstał jesienią 1979 roku w Warszawie założony przez gitarzystę Wojciecha "Pogo" Łuczaja-Pogorzelskiego (ur. 25. 02. 1962 r.), wokalistę Krzysztofa "Jarego" Jaryczewskiego (ur. 21. 02. 1960 r.), perkusistę Jarosława "Szlagę" Szlagowskiego (ur. 27. 12. 1959 r.) i basistę Pawła "Kapiszona" Mścisławskiego, z którymi początkowo grał na gitarze Jacek Tomaszewski. Na początku próby odbywały się w kawalerce "Pogorzałki". Pierwszy koncert formacji miał miejsce w Mokotowskim Domu Kultury wiosną 1980 roku (nawiasem mówiąc właśnie tam muzycy przenieśli się z próbami z w/w kawalerki).

W tym samym roku zespół wystąpił jeszcze m.in. podczas Jesieni Z Bluesem w Białymstoku. W 1981 roku "Jary" w celu uniknięcia służby wojskowej sfingował próbę samobójczą - efektem był pobyt w zakładzie zamkniętym. Podczas tych wydarzeń reszta muzyków - Pogorzelski, Mścisławski, Szlagowski - wspomagała Piotra Pastora jako Pastor Gang (m.in. na Przeglądzie Zespołów Nowej Fali w Kołobrzegu i Rock Opolu); przez krótki okres współpracowali również z Martyną Jakubowicz. Na początku następnego roku podczas Rock Bloku w warszawskiej Hali Gwardii muzycy towarzyszyli Tadeuszowi Nalepie, a później - już na własny rachunek - zespół wystąpił na Rockowisku w Łodzi; występ w zasadzie otworzył nowy rozdział w historii Oddziału Zamkniętego.

Okres ten charakteryzuje częsta zmiana składu; w 1982 Jarek Szlagowski i Paweł Mścisławski trafili pod skrzydła Jana Borysewicza do Lady Pank. Początkowo zastąpili ich perkusista Robert Szambelan i basista Zbigniew Wypych ,później Michał Coganianu (perkusja), Marcin Ciempiel (bas)( ur. 9. 06. 1964 r.) i gitarzysta Włodzimierz Kania. Materiał na pierwszą płytę był rejestrowany podczas kilku sesji. Większa cześć nagrań powstała w składzie czteroosobowym: Jaryczewski, Pogorzelski, Mścisławski, Szlagowski. W nagraniu utworów "Odmienić los" oraz "Party" uczestniczył również Włodzimierz Kania. Dwa utwory z ostatniej sesji "Jestem zły" oraz "Andzia i ja" zostały nagrane już z nową sekcją rytmiczną - Marcin Ciempiel (bass) i Michał Coganianu (perkusja) ,gdyż Mścisławski i Szlagowski ulegli propozycji od Lady Pank. Warto nadmienić, że kompozycja pt. "Andzia i ja" pierwotnie nosiła tytuł "Gandzia" - niestety wszechobecna wówczas cenzura musiała wtrącić swoje trzy grosze.Z tej sytuacji najpierw narodził sie singiel z ostatniej sesji wydany w 1982 roku - "Andzia i ja/Jestem Zły" a potem pierwsza płyta pt. "Oddział Zamknięty" - wydana w roku 1983 , która tylko w ciągu dwóch pierwszych tygodni sprzedała się w ilości ok. 250 tyś egzemplarzy.

Front okładki wypełniło logo zespołu (do gotowego już projektu Marek Kościkiewicz z De Mono dodał charakterystyczne pociągnięcie pędzlem) powielane później na murach i płotach przez fanów.W 1983 roku zespół nagrał kolejnego singla "Świat rad" / "Kto tu mierzy czas" . Był to gorący okres zrówno dla zespołu jak i dla ówczesnych fanów zachłyśniętych możliwością posłuchania swych idoli. Ważne wręcz do tego stopnia, że 29 lutego 1984 roku - podczas podpisywania przez muzyków płyt w Warszawie w salonie "Polskich nagrań" a dzisiejszym "Empiku" na rogu Al. Jerozolimskich i ul. Nowy Świat - rozentuzjazmowany tłum fanów wszczął zamieszki w wyniku których musiała interweniować milicja. Całe wydarzenie zarejestrowała tylko publiczna austriacka telewizja "ORF" , a o tym fakcie dopiero w tym roku (2010) dowiedział się Jary i Pogorzałka - 15 minutowy film dostali w prezencie dzięki polonii austriackiej,której udało się wyciągnąć go z archiwum tej telewizji.

W roku 1985 Oddział Zamknięty obdarzył swych fanów kolejnym wydawnictwem. Album "Reda By Night" został nagrany w składzie Pogorzelski-Jaryczewski-Coganianu-Ciempiel-Krzysztof Zawadka (ur. 15. 09. 1963 r.). Ostatni z wymienionych zastąpił na gitarze W. Kanię, który wycieńczony prowadzonym przez muzyków wyczerpującym trybem życia wyjechał za granicę. W latach 82 - 84 Oddział Zamknięty pracował bardzo intensywnie dając olbrzymie ilości koncertów - czasami nawet i trzy dziennie (z ważniejszych trzeba wymienić Jarocin 83 i Rockowisko 83, eliminacje i finał Ogólnopolskiego Turnieju Młodych Talentów 83 oraz występ w warszawskiej Hali Gwardii w 1984). W tym okresie oprócz wspomnianych albumów i singli OZ wystąpił w dwóch filmach: "To tylko rock" Pawła Karpińskiego i "Miłość z listy przebojów" Marka Nowickiego. I stało się coś, co zaważyło na dalszych losach formacji ... "Jary" nie wytrzymał. Koncerty, balangi i niehigieniczny tryb życia stały się powodem zapalenia płuc, którego nabawił się pod koniec 1984 roku. Choroba przeszła na krtań i wiązadła głosowe - pierwsze komunikaty lekarskie, mówiące iż frontman Oddziału nie będzie już mógł śpiewać, okazały się trafne.

Po odejściu Jaryczewskiego zespół na jakiś czas zawiesił działalność. Podczas poznańskiej Rock Areny w 1985 roku Oddział Zamknięty wystąpił już w nowym składzie - "Jarego" zastąpił Robert Janowski, w bębny z kolei walił Jacek Wiesław Gola (kolejny muzyk, który później grał w Lady Pank). Jedynym fonogramem, który dokumentuje ten etap w historii OZ jest singiel "Opóźniony do Edenu" / "To koniec". Maniera wokalna Janowskiego miała zdecydowanie odmienne, łagodniejsze brzmienie od "Jarego". I chyba właśnie dzięki temu oraz słabemu przyjęciu singla, a także przejściu M. Ciempiela (podmienił go Robert Jaszewski z grupy Martyny Jakubowicz) do The Fotoness - Oddział Zamknięty przerwał pracę nad kolejną płytą długogrającą. Janowski zdecydował się na solową karierę (potem m.in. musical "Metro" i teleturniej "Jaka to melodia"). K. Zawadkę zastąpił Marcin "Samba" Otrębski. Nowym wokalistą w 1987 roku został Zbigniew Bieniak (później Collage i YokaShin).Zespół zarejstrował materiał na nową płytę, jednak materiał realizacyjnie nie nadawał się na jego wydanie i nie ujrzał światła dziennego,bo zespół nie zapłacił za coś z czym nie mógł nic zrobić. Następowała dalsza rotacja w składzie. W 1988 roku w warszawskiej Hali Gwardii miał miejsce koncert (Con Amore na rzecz pogrążonego w chorobie "Jarego") w trakcie którego "Samba" został zastąpiony przez Artura Affka (M. Otrębski podjął współpracę z Obywatelem G.C.). Pod koniec dekady Oddział Zamknięty zawiesił działalność.

Wojtek Łuczaj - Pogorzelski zmęczony ciągłymi zmianami ,zajął się swoim nowym projektem - A Ya Gore. Zespół ten nagrał płytę z angielską linią wokalu. Materiał ten wzbudził zainteresowanie EMI.W 1990 wyjeżdża do Mediolanu na zaproszenie tej wytwórni.Dostaje propozycje komponowania dla Erosa Ramazzotiego . Pogorzałka wraca do kraju, aby dograć coś do materiału i przywieść całą "taśmę matkę", ale w tym samym czasie znajomy proponuje mu reaktywowanie zespołu, by ten mógł zagrać na otwarcie klubu Fugazi. 21 marca 1992 roku Oddział Zamknięty w składzie Pogorzelski-Szlagowski-Zawadka-Ciempiel zagrał ponad czterogodzinny koncert z nowym wokalistą Jarkiem Wajk(ur.29.09.1963 r) na otwarcie "Fugazi Music Club" w Warszawie. Występ spotkał się z gorącym przyjęciem publiczności i zespół triumfalnie powrócił na scene. Nadszedł czas na zaczerpnięcie drugiego oddechu przez Oddział Zamknięty. Wojtek Łuczaj Pogorzelski rezygnuje życiowej szansy i nie wraca juz do Mediolanu. Materiał A YA GORE nigdy nie został wydany,ale kiedy "Pogorzałka" zdecyduje się go wreszcie wydać, z pewnością wszystkich zachwyci..OZ wznowiło działalność koncertową, biorąc udział m.in. w Koncercie Antypirackim na warszawskiej Agrykoli, Sopot Rock Festival i Silmarile w Warszawie. Wkrótce szeregi bandu po raz kolejny opuszcza M. Ciempiel . Zastępuje go Tomasz "Kciuk" Jaworski (eks-zespół Tadeusza Nalepy oraz A Ya Gore). W roku 1993 Oddział nagrał na żywo w łódzkim studiu radiowym album "Z miłości do R'n'R", na którym obok kilku nowych kompozycji (np. tytułowej) znalazły się przede wszystkim największe przeboje z lat 80. W tym samym roku band "Pogorzałki" wystąpił m.in. na Muzycznym Campingu w Brodnicy i Rock'n'rollowych Antylach we Wrocławiu. Kolejnym albumem studyjnym był wydany w 1994 roku krążek pt. "Terapia". W tym okresie grupa sporo koncertowała, występując m.in. w Sali Kongresowej w Warszawie na koncercie dedykowanym Krzysztofowi Klenczonowi, a także na festiwalu na sopockim molo; natomiast w roku następnym biorąc udział w koncercie Dwa Światy w Bydgoszczy, gdzie grała z miejscową orkiestrą symfoniczną, oraz wrocławskim Rockstocku.

Ponadto muzycy odwiedzili Stany Zjednoczone. Kolejny rozdział w historii Oddziału stanowi wydany w roku 1995 album "...wierzę, że moja BEZSENNOŚĆ będzie twoja...". Teksty do niego - podobnie jak i do "Terapii" - napisał Wajk; część muzyki także była jego dziełem. W trakcie sesji nagraniowej na basie grał już Waldemar Kuleczka Oprócz autorskich propozycji wydawnictwo wzbogaciły dwie kompozycje Czerwonych Gitar - "Czyjaś dziewczyna" i "Jesień" (czyli "Jesień idzie przez park"). Muzyka zawarta na tym krążku niejako odbiegała od wcześniejszych dokonań zespołu ciążąc delikatnie w stronę bluesa. Ten zwrot był dziełem J. Wajka, który w tym okresie zafascynowany był twórczością Ryszarda Riedla (Dżem). Zmęczenie i rozbieżność gustów stały się powodem kolejnej zmiany na stanowisku "głosowca". Pod koniec 1995 roku Jarek Wajk opuścił zespół . Kolejnym wokalistą zespołu został w roku następnym Krzysztof Wałecki. Po raz kolejny zmienili się także instrumentaliści - Zawadkę na stanowisku drugiego gitarzysty zastąpił Piotr Ożerski, a Kuleczkę na basie Aleksander Żyłowski. W tym składzie w 1997 roku zespół nagrał kolejny album. "Parszywa 13" wg. krytyków muzycznych jest niewypałem. Jednak krytyk to krytyk, a gusty fanów nie zawsze pokrywają się z tym co zaserwuje nam krytyka ... W latach 98 - 99 zespół wystąpił na Przystanku Woodstock i na festiwalu w Węgorzewie. Jednak najważniejszy - bo jubileuszowy - koncert odbył się w sierpniu 1999 roku w sopockiej Operze Leśnej. Wzięli w nim udział niemal wszyscy muzycy, którzy przewinęli się przez skład Oddziału Zamkniętego; co prawda bez Mścisławskiego, mieszkającego na stałe w USA i Wajka, ale z Jaryczewskim oraz Arturem Gadowskim (frontman IRY także miał krótkotrwały epizod z OZ). W okresie tym do Oddziału ponownie zawitał Ciempiel. Zaś instrumentarium zostało powiększone o klawisze, które obsługiwał Michał Stawarski. Dalsze koleje historii zespołu napiętnowane są kolejnymi roszadami - M. Ciempiela zastępuje Elizabeth Jasiak. Pierwsza kobieta w zespole! Prawdziwa Amerykanka, której korzenie sięgają Polski. Oprócz gry na basie parała się również psychiatrią. Na bębnach od jakiegoś czasu grał wtedy Dariusz "Wodzu" Henczel. Na progu kolejnego tysiąclecia trwają dalsze przetasowania w zespole.

Dotychczasowego frontmana Wojtek zastąpił nowym - Marcinem "Czinkiem" Czyżewskim. Odeszła również Liz i Piotrek Ożerski. Tutaj kolejno zagrali Paweł Mąciwoda i Tomasz Rząd. W roku 2001 Oddział Zamknięty "popełnia" kolejny album - "Co na to ludzie". Płytę wypełnia materiał w stu procentach oparty na "żywym" brzmieniu. Jednak nieporozumienia artystyczne i chęć realizacji własnych ambicji muzycznych przez "Cinka" jest przyczyną kolejnych zmian muzyków.Paweł Mąciwoda dzięki protekcji Pogorzałki dostaje się do zespołu Scorpions, a jego miejsce zajmuje utalentowany Grzegorz "Ornette" Stępień . Jesienią 2002 roku do zespołu powrócił Krzysiek Zawadka. Końcówka pierwszego półrocza 2003 roku przynosi również nowego wokalistę. Jest nim Cezary Zybała-Strzelecki- człowiek o mocnym głosie. W drugim półroczu "Pogorzałka" podczas jednego z koncertów , znany z tego że zawsze dąży by mieć jak najlepszy i najbliższy kontakt z publicznością, chcąc przeskoczyć ze sceny- nieszczęśliwie złamał rękę. Wypełniony koncertami rok zespół zakończył sylwestrowym koncertem w Krakowie (miał odbyć się również drugi - rozpoczynający obchody jubileuszu 25-lecia formacji - koncert w Toruniu, jednak z powodu pogody zostały odwołane loty i tym samym samolot, którym mieli się tam dostać).

W 2006 roku zespół został zaproszony do występu przez Guns N Roses podczas ich jedynego koncertu w Polsce na stadionie Legii w Warszawie.

W 2007 roku w kwietniu w warszawskiej Stodole zagrali koncert , który ukazał się na pierwszym DVD (+CD). Nakład płyty został szybko wykupiony i znajdował się w pierwszej trójce sprzedaży a w 2009 roku ukazała się reedycja CD z tego koncertu.

W 2008 w maju wystąpili wraz ze Scorpions na koncercie w Ostrowie Wielkopolskim. Od jesieni 2009 roku zespól obchodzi 30. rok swojego istnienia, który rozpoczął i uczcił koncertem na festiwalu w Węgorzewie z udziałem zaproszonych gości .

OZ od dłuższego czasu zanosi się z wydaniem nowej płyty ale mnóstwo znaczących drobnych problemów przesuwało ten termin, m.in. brak dobrych, pasujących tekstów do kilku numerów, które powinny znaleźć się na tej płycie. Zespół jednak niezmiennie pracuje nad tym, by jak najszybciej to zmienić a w tym czasie gra najlepsze rockowe koncerty w tym kraju, o czym mogą opowiedzieć Ci, którzy byli choćby na jednym z nich.


www.youtube.com/watch?v=Rn05UvxmAMw

https://www.facebook.com/OddzialZamkniety
https://www.oddzialzamkniety.com/

SUPPORT

ZESPÓŁ HARASZO

Historia zespołu
Chciałoby się powiedzieć, iż HARASZO to debiutant na trójmiejskiej scenie, ale niech to nikogo nie wprowadzi w błąd gdyż początki zespołu sięgają przełomu lat 1988/89 kiedy to pod tą właśnie nazwą, założyciel grupy Piotr Krzewiński wraz ze znanym obecnie z Golden Life Adamem Wolskim stawiają swoje pierwsze kroki w rockowym światku.

Dwa lata intensywnych prób, koncertowania oraz szlifowania umiejętności odchodzą wraz z tamtejszym ustrojem... na szczęście nie na marne!

Po rozpadzie grupy każdy z muzyków z lepszym lub gorszym skutkiem podążył swoją drogą. Równo dwadzieścia lat po tym fakcie, Piotr Krzewiński postanawia reaktywować HARASZO!

Wraz z zupełnie nowymi muzykami bierze na swoje barki odpowiedzialność śpiewającego perkusisty i w tej konfiguracji zespół zaczyna grać pierwsze po latach koncerty. W chwili obecnej grupa zamknęła się w swoim prywatnym studio
celem nagrania debiutanckiego krążka.

https://www.facebook.com/pages/Zespół-Haraszo/473968352652793?fref=ts
http://www.youtube.com/watch?v=THsSIvFHetA

ZESPÓŁ / MITRA
Informacje o zespole:

Muzyka zespołu MITRA to szeroko pojęty fusion rock z domieszką folku inspirowanego muzyką bałkańską z bogatym brzmieniem sekcji dętej, akordeonu oraz rockowego trzonu. Zespół MITRA spośród kilkudziesięciu zagranych koncertów wziął udział w Eliminacjach do 41 Festiwalu FAMA i z ponad 400-stu zgłoszonych artystów wystąpił w jego Finale w Świnoujściu 2011r. W 2012 roku zespół MITRA dwukrotnie wystąpił w gdańskiej Strefie Kibica w ramach Turnieju UEFA EURO 2012 TM przed meczami reprezentacji Polski grając koncerty dla kilkudziesięciotysięcznej publiczności. Zespół MITRA w 2012r. został zwycięzcą pierwszego w Polsce przeglądu DOK ROCK organizowanego wspólnie przez Studentów oraz Doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego. Rok 2013 dla zespołu to praca nad nowym materiałem, którego owocem jest m.in. przesłany utwór pt. Cofnąć Czas zilustrowany dynamicznymi obrazkami z Przystanku Woodstock.

www.youtube.com/watch?v=5dYYmcO5XXo


Bilety pierwsza pula w cenie 38 zł

Bilety dostępne;

KLUB SCENA
http://www.scenaklub.pl

RESTAURACJA SMAK MORZA
www.smakmorza.pl

http://www.eventim.pl/./bilety.html?affiliate=PLE&fun=search&action=search&doc=search%2Fsearch&detailadoc=erdetaila&detailbdoc=evdetailb&kudoc=artist&sort_by=score&sort_direction=desc&fuzzy=yes&suchbegriff=oddzial+zamkniety

EMPIK
SATURN
MEDIA MARKT

SALA KLUBOWA

AFTER PARTY DJ MICHAŁ C