Odjazdowy Bibliotekarz 2019 Biblioteka z Pasją Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Odjazdowy Bibliotekarz 2019

25 maja Biblioteka Gdynia zaprasza mieszkańców miasta i nie tylko do udziału w kolejnej już edycji akcji Odjazdowy Bibliotekarz.

gru 12

niedziela, g. 9:45 - 15:30

Swornegacie, parking przy Pensjonacie...

w każdy wtorek (do 21.12), g. 10:45

Biblioteka zaprasza wszystkich miłośników książek oraz osoby lubiące jazdę na rowerze do wspólnego przejazdu przez Gdynię. Na uczestników rajdu czekają niezapomniane wrażenia ze wspólnego przejazdu.

Miłośnicy dwóch kółek będą gromadzić się na parkingu przy Bibliotece z Pasją od godziny 10:00. Start przejazdu to godzina 10:30. Ruszymy w kierunku Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Trasa to 23 km przyjemnej jazdy, tempo ok.15 km/h, większość z górki.

Przewidywany czas jazdy to ok. 3 godziny.
Meta przejazdu zlokalizowana będzie przy niedawno otwartej Bibliotece Śródmieście. Tam na rowerzystów czekać będą różne atrakcje i wspólne zwiedzanie Biblioteki.

Akcja ma na celu promocję czytelnictwa oraz popularyzację działań kulturalnych Biblioteki Gdynia. Organizatorzy proszą, aby uczestnicy zabrali w trasę pomarańczowe elementy ubioru lub wyposażenia. Dla uczestników przewidziano drobne upominki. Akcja odbędzie się ramach ogólnopolskiej inicjatywy Odjazdowy Bibliotekarz.

Koordynatorką przejazdu jest Anna Socha, rowerowa miłośniczka, na co dzień pracująca w Bibliotece Gdynia.

Czytaj także