stat
Wydarzenie już się odbyło

W imieniu poseł na Sejm RP Doroty Arciszewskiej - Mielewczyk i Prezesa Stowarzyszenia Gdynian Wysiedlonych Pana Benedykta Wietrzykowskiego zapraszam na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia przywróconej tablicy na budynku Dworca PKP Gdynia Główna upamiętniającej wysiedlenia gdynian przez niemieckiego okupanta.

lis 22

sobota, g. 11:00

Gdańsk, ul. Siedlicka 4
Wstęp wolny
Zapraszamy na uroczystości upamiętniające 73 rocznicę wysiedlenia Polaków, mieszkańców Gdyni ze swoich domów przez Niemców w latach 1939-1945.

Niedziela 14 Października 2012 r. godz. 12:30 - Kościół NSPJ w Gdyni

Msza w intencji wysiedlonych Gdynian,którzy zmarli.zostali rozstrzelani, zamordowani, zginęli na wysiedleniu i transporcie oraz tych którzy powrócili do Gdyni.

Wtorek, 16 Października 2012 r. godz 12:00 - Dworzec PKP Gdynia osobowa

Przywrócenie i odsłonięcie oraz poświęcenie tablicy na budynku Dworca PKP - dotyczącej wysiedleń Polaków przez okupanta Niemieckiego.

godz 13:00 Plac Gdynian Wysiedlonych

Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy w miejscu gdzie oczekiwano na transport kolejowy.

alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora.