Odsłonięcie widoku imienia Macieja Kosycarza Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Odsłonięcie widoku imienia Macieja Kosycarza Opinie (7)

Prof. Witold Paweł Burkiewicz, scenograf przestrzeni, autor projektu 'Spojrzenie na Gdańsk' wraz z Agencją Artystyczną J.J., oraz Nadbałtyckim Centrum Kultury i Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku zapraszają na spektakl artystyczny, w trakcie którego na Winnej Górze na Siedlcach w niedzielę 20 września nastąpi odsłonięcie widoku imienia Macieja Kosycarza.

Projekt 'Spojrzenie na Gdańsk' jest realizowany od roku 2016, przez Gdański Zarząd Dróg i ZIELENI. Ideą jego twórcy jest przywracanie mieszkańcom naszego Miasta zapomnianych lub niezagospodarowanych jeszcze przestrzeni zielonych Gdańska posiadających cenne walory krajobrazowe, rekreacyjne i przyrodnicze - miejsc oferujących jednocześnie niezwykle atrakcyjne spojrzenie na nasze Miasto.

Najbliższe otwarcie kolejnego, XVI już miejsca widokowego będzie miało szczególny charakter i oprawę artystyczną, ponieważ zadedykowane zostało zmarłemu w tym roku Maciejowi Kosycarzowi, fotoreporterowi, którego przeznaczeniem stało się rejestrowanie aparatem fotograficznym życia Gdańska
we wszelkich jego przejawach.

Widowisko artystyczne, w trakcie którego odsłonięty zostanie widok "Macieja z Winnej Góry" rozpocznie się o godz. 14:00.

To niezwykłe wydarzenie artystyczne uświetnią znani w kraju i Europie artyści z Trójmiasta. Wystąpią między innymi: soliści operowi, sopocki chór Mundus Cantat, zespół Bellcanti oraz smyczkowy zespół muzyki kameralnej.

Reżyser spektaklu przygotował też specjalną niespodziankę artystyczną dla Gości uczestników spotkania.

Patronat nad imprezą zadedykowaną Maciejowi Kosycarzowi objęły instytucje samorządowe oraz media Trójmiasta.