Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Okruchy życia - spektakl gościnny (69 opinii)

musical teatr dla dzieci
kasy:
58 321-82-83
wystawia:
Stowarzyszenie Teatralne Ingenium
data premiery:
4 lipca 2010
czas trwania:
1 godz. 40 min.
Okruchy życia
8.5 226 ocen 1 10
Opowiadając historię szkolnych lat łatwo popaść w patos i banał. Zwłaszcza, jeśli to historia rodem z amerykańskich filmów fabularnych i do tego prezentowana w formie musicalu. Ale naiwna i prościutka fabuła "Okruchów życia" nie przesłania najważniejszego - dziecięcej energii, niezłych głosów i dobrej zabawy. Propozycja adresowana głównie do dzieci w wieku 8-12 lat i ich rodziców.
Stowarzyszenie Teatralne Ingenium zaprasza na...
"Okruchy Życia - Anioły są wśród nas..."


Musical opowiada o losach nastolatków pewnego małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Jego szefem jest przerażający i niebezpieczny człowiek zwany Żyleta. Do gangu należą dzieci, dla których jest on zarówno ucieczką od codziennych problemów czy biedy, jak i sposobem na zabicie nudy. Obojętność społeczeństwa sprawia, że wszyscy bez sprzeciwu tolerują panującą sytuację. Jednak ta monotonia zmieni się, gdy do szkoły, prowadzonej przez surowego dyrektora, zawita nowy nauczyciel Tomek. Wypowie on wojnę rządzącym tam zasadom, stosując własne metody pracy z dziećmi i ukazując im właściwą drogę.

"Okruchy życia - Anioły są wśród nas..." to musical dla dzieci i dorosłych, o problemach współczesnej młodzieży, zawierający założenia pedagogiki Janusza Korczaka. Od premiery w 2010 roku odwiedziliśmy między innymi Warszawę, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, a podczas przygotowań spektakl został objęty patronatem przez Minister Edukacji Narodowej, Prezydentów Miasta Gdańska, Gdyni i Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego.

Historia nauczyciela Tomka, który walczy ze słabościami swoich uczniów i zmienia ich postrzeganie świata, a także sylwetki wielu bohaterów sprawią, że każdy odnajdzie w tej historii cząstkę siebie. Musical wpisuje się w program przeciwdziałania agresji i przemocy w szkole. Urzekająca muzyka, efekty specjalne i przede wszystkim poruszająca historia sprawią, że po obejrzeniu tego spektaklu spojrzymy inaczej na problemy współczesnego pokolenia.

Zapraszamy do naszego małego miasteczka, gdzie przeplatają się odwieczna walka dobra ze złem, wzruszenia, radość i prawdziwa, szczera miłość!

Więcej informacji na www.stowarzyszenieteatralne.pl

scenariusz i reżyseria: Karol Świtajski
asystent reżysera: Adam Baranowski
przygotowanie wokalne: Alicja Giętkowska-Liguz (Giętkowska), Anna Baranowska (Jarosz)
przygotowanie aktorskie: Ilona Bidzan-Bluma (Bidzan)
choreografia: Wiktoria Litsowska, Maksym Grabarczyk
scenografia: Anna Markowska
kierownik techniczny: Tomasz Liguz
reżyseria światła: Przemysław Wrembel / Setlight
reżyseria dźwięku: Przemysław Waszkiewicz / Offstage

fot. Jan Bielawski / Ingenium