Już po raz dziewiąty miłośnicy Gdańska mają okazję sprawdzić poziom swojej wiedzy w Olimpiadzie Wiedzy o Gdańsku. W tym roku prócz edycji szkolnej i obywatelskiej, zachęcamy do wzięcia udziału w nowej kategorii - Młody Gdańszczanin. Łączna pula nagród w Olimpiadzie to 18 000 zł.
Kto nadaje Honorowe Obywatelsko Miasta Gdańska? Kiedy został odsłonięty Pomnik Poległych Stoczniowców 1970? Komu, wedle legendy, zawdzięcza swoją nazwę dzielnica Gdańska - Orunia? To tylko kilka z pytań, które pojawiły się w zeszłorocznej edycji. W tym roku motywem przewodnim Olimpiady Wiedzy o Gdańsku jest KULTURA.
Edycja szkolna z nową podkategorią Tradycyjnie uczniowie zgłaszają chęć wzięcia udziału w Olimpiadzie swoim nauczycielom, bądź wychowawcom. Ci zaś typują reprezentacje oraz zgłaszają drużyny szkolne (max 3) do odpowiedniej kategorii wiekowej Olimpiady, do 14 kwietnia. Tegoroczną nowością jest podkategoria - Młody Gdańszczanin. Zapraszamy do niej wszystkie osoby z województwa pomorskiego, które nie ukończyły jeszcze 18 lat. Tworząc własne trzyosobowe grupy, z pełnoletnim liderem na czele mogą wziąć udział w Olimpiadzie i sprawdzić swoją wiedzę o Gdańsku. I stopień eliminacji międzyszkolnych odbędzie się internetowo w dniach 24-26 kwietnia.
Zgłoszenia do edycji obywatelskiej Olimpiady można przesyłać do 9 maja. W tej kategorii uczestnicy zmierzą się indywidulanie w pisemnym teście, który odbędzie się 13 maja. Wielki Finał wszystkich kategorii Olimpiady odbędzie się 27 maja, podczas Święta Miasta Gdańska.
Sprawdź, jak dobrze znasz Gdańsk i wyślij zgłoszenie do Olimpiady na: olimpiada.gda.pl
Organizatorem Olimpiady Wiedzy o Gdańsku jest Fundacja Gdańska.
Partnerem Strategicznym jest Gdański Archipelag Kultury.