Onuka Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wydarzenie w ramach

Wyjątkowe połączenie tradycyjnego, wschodniego brzmienie z nowoczesnym elektro w koncercie zespołu ONUKA w ranach Tygodnia Ukraińskiego.

Relacja z imprezy

ONUKA to projekt muzyczny artystów Eugena Filatova i Naty Zhyzhchenko.
Na Ukrainie cieszą się ogromną popularnością dzięki połączeniu muzyki elektronicznej z tradycyjnymi instrumentami, jak m.in. flety, waltornia, puzon. Swoją twórczością odkrywają na nowo barwne i różnorodne korzenie ukraińskiej muzyki ludowej i pozwalają spojrzeć na narodową tradycję z zupełnie nowej i świeżej perspektywy.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Nazwa zespołu ONUKA (wnuczka) - to hołd dla dziadka Naty, który był jednym z najznakomitszych mistrzów sztuki lutniczej na Ukrainie.

Liderka zespołu Natalia Zhyzhchenko: Moja muzyka to sposób na przekazanie otaczających mnie dźwięków. Zawsze czułam się związana z brzmieniem etno. Mój dziadek był znanym folkowym artystą, kiedy miałam 4 lata stworzył dla mnie ukraiński flet, sopiłkę, i nauczył mnie na nim grać. Wychowywałam się otoczona ludową muzyką, byłam członkiem wielu zespołów i występowałam jako solistka. W wieku 18 lat postanowiłam jednak odejść od ludowych brzmień, by w 2013 roku połączyć je z elektroniką. Tak powstała ONUKA.

Przeczytaj także