Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Open House Gdańsk 2021 - Nowy Port Opinie (1)

Czwarta edycja Open House Gdańsk zaprowadzi nas do dzielnicy o strukturze równie fascynującej, co niejednorodnej. W weekend 24 - 25 kwietnia 2021 roku zakrzykniemy: OH! Nowy Port!, wspólnie odkrywając architektoniczną złożoność dzielnicy i jej zaskakujące oblicza.

Open House Gdańsk jest częścią międzynarodowego festiwalu Open House Worldwide (www.openhouseworldwide.org). Pierwsza edycja festiwalu OH odbyła się w Londynie w 1992 roku. Aktualnie OH gości w ponad 40 miastach na świecie: Nowy Jork, Dublin, Helsinki, Barcelona, Melbourne, Rzym, Ateny. W 2015 do drużyny miast Open House dołączyła siostrzana Gdynia.

Open House to dwa dni, kiedy otwierane są wybrane przestrzenie publiczne oraz mieszkania prywatne. Festiwal przyciąga rzesze widzów i cieszy się ogromną popularnością na świecie.

Niezwykłość Open House polega również na udziale architektów, projektantów i właścicieli obiektów. To nie tylko budynki o wartości historycznej, ciekawe wnętrza mieszkań prywatnych, ale także, a może przede wszystkim, nowe projekty architektoniczne i urbanistyczne.

www.ohgdansk.org

Festiwal dofinansowany jest ze środków Miasto Gdańsk
Mecenasem Festiwalu jest trójmiejski deweloper Invest Komfort.