20/10/2013 niedziela, 18:00
Sala Kameralna na Ołowiance
Bilety w cenie 10-25zł Kup bilet
OPEN STRING TRIO
muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
Trio smyczkowe Open String Trio w składzie:Joanna Konarzewska - skrzypce
Maciej Sionkowski - altówka
Michał Panasiuk - wiolonczela
oraz
Robert Kwiatkowski - skrzypce
Radosław Kurek - fortepian
W programie:Wolfgang Amadeusz MOZART - Kwartet smyczkowy C-dur KV 465 "Dysonansowy"
Alfred SCHNITTKE - Trio smyczkowe
Robert SCHUMANN - Kwintet fortepianowy Es-dur, op.44
-----
JOANNA KONARZEWSKA
Jest absolwentką Zespołu Szkół Muzycznych im. St. Moniuszki w Łodzi, w klasie skrzypiec Elżbiety Puchalskiej. W 2009 roku z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie Prof. Wiesława Kwaśnego. Była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Małopolskiej Fundacji Stypendialnej "Sapere Auso".
Uczestniczka kursów i lekcji mistrzowskich instrumentalistyki solowej, kameralnej i orkiestrowej m.in. u takich pedagogów jak Jadwiga Kaliszewska, Iwona Wojciechowska, Konstanty Andrzej Kulka, Wiesław Kwaśny, Krzysztof Śmietana, Izabela Ceglińska, Ernst Kovacić, Thomas Füri.
Do swoich sukcesów zalicza zdobycie III nagrody w I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Skrzypków im. Eugenii Umińskiej w 2005 roku w Poznaniu, V nagrody w Międzynarodowym X Konkursie Skrzypcowym im. Karola Lipińskiego i Henryka Wieniawskiego w 2006 roku w Lublinie, IV nagrody w I Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalistów Smyczkowych w 2006 roku w Krakowie, Nagrody dla najlepszego instrumentalisty smyczkowego podczas ISA objętego programem Wiedeń - Praga - Budapeszt. Jako solistka, kameralistka i muzyk orkiestrowy dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji.
Od 2009 roku związana jest z Polską Filharmonią Bałtycką, gdzie pełni funkcję koncertmistrza.
RADOSŁAW KUREKRadosław Kurek ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń. Obecnie jest pracownikiem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Jest laureatem pianistycznych i kameralnych konkursów m. in. : Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Narwie (III nagroda, Estonia 2001), Międzynarodowego Konkursu im. Pancho Vladigerova w Shumen ( IV nagroda, Bułgaria ) XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Kameralnych (I nagroda, Wrocław 2003) oraz Międzynarodowego Konkursu Kameralnego im. K. Bacewicza (IV nagroda, Łódź 2004). Z kwartetem fortepianowym ,,Dali" był finalistą Międzynarodowego Konkursu Zespołów Kameralnych ,,Vittorio Gui'' we Florencji (2008),a z ukraińskim wiolonczelistą Georgyi'm Lomakovem w 2008 roku zdobył I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. J. Brahmsa w Pörtschach (Austria). Koncertuje zarówno jako solista jak i kameralista w Austrii, Niemczech, Szwajcarii, Włoszech oraz wielu miastach Polski . Kilkakrotnie wystąpił z orkiestrą "Sinfonietta Cracovia" oraz Polską Filharmonią Bałtycką . a także z Konstantym Andrzejem Kulką oraz Romanem Jabłońskim. Swoje umiejętności doskonalił na pianistycznych i kameralnych kursach mistrzowskich pracując pod kierunkiem m. in. K. Popowej-Zydroń, E. Pobłockiej, M. Nosowskiej, W. Kwaśnego, Sz. Esztenyi'ego, P. Vernikowa, N. Schmidta, S. Hamanna, K. Sieberta, Maji i Konstantina Weitz , V. Nossiny oraz J.O'Conora. Był stypendystą programu stypendialnego "Agrafka Muzyczna". Radosław Kurek nagrywał dla wytwórni płytowej DUX i Bayerischer Rundfunk w Monachium.
TOMASZ POZORSKIDyplomant prof. Ireny Albrecht. W latach 2002-2005 muzyk Państwowej Opery Bałtyckiej. Koncertował jako solista z Orkiestrą Akademicką w Gdańsku, Płocką Orkiestrą Symfoniczną oraz Niekonwencjonalną Orkiestrą Kameralną. Obok działalności klasycznej podejmuje projekty muzyki rozrywkowej, m.in. w Sopot Festiwal, Top Trendy oraz w programach telewizyjnych stacji TVN "Taniec z Gwiazdami" i Polsatu. Jest gościnnym muzykiem Orkiestry Adama Sztaby.
ROBERT KWIATKOWSKIWybitny kameralista polski młodego pokolenia, laureat wielu prestiżowych konkursów kameralnych w Austrii, Francji i Polsce jest niezwykłą postacią życia muzycznego Wybrzeża. Wykształcony pod kierunkiem prof. Krystyny Jureckiej oraz prof. Anny Prabuckiej-Firlej jako skrzypek i kameralista dodatkowo kształcił swój kunszt pod kierunkiem wielu wybitnych artystów polskich i zagranicznych jak Henry Meyer z "LaSalle Quartet", Miro String Quartet, Joseph Kalichstein, Sebastian Hamann, Marina Jaszwili, Jadwiga Kaliszewska czy Stefan Kamasa.
Jest założycielem "Dali Piano Quartet" z którym zdobył wiele nagród i wyróżnień na konkursach krajowych i międzynarodowych:
- III nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Johannesa Brahmsa w Gdańsku (2000),
- II nagroda na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Illzach (2001),
- II nagroda na Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (2001),
- Nagroda "Haffner-Wettstein" dla najlepszego zespołu kameralnego Akademii Muzycznej
w Gdańsku (2002),
- Nagroda Stowarzyszenia Czerwonej Róży dla najlepszego koła naukowego Trójmiasta (2002),
- Stypendium Dla Twórców Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego (2007),
- finalista na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej "Premio Vittorio Gui"
we Florencji (2008).
W dorobku artysty znajdują się także inne prestiżowe nominacje oraz nagrody artystyczne:
- w roku 2004 odebrał Pomorską Nagrodę Artystyczną Gryf w kategorii Debiut Roku
przyznaną Orkiestrze Kameralnej Hanseatica,
- również w roku 2004 płyta "Fill the harmony philharmonics" nagrana wraz z Orkiestrą
Kameralną "Hanseatica" oraz Sławkiem Jaskułke otrzymała nominację do nagrody
"Fryderyka" w kategorii "Jazzowy Album Roku".
Robert Kwiatkowski otrzymuje cykliczne angaże najprzeróżniejszych orkiestr, m.in. Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Orquesta Sinfónica de Navarra, The Symphony Orchestra of Tenerife, Young Wagner Orchestra, Orquesta Ciudad de Granada oraz Orquesta Sinfónica de Chile, gdzie występuje jako solista oraz obejmuje pozycję gościnnego koncertmistrza na wielu prestiżowych scenach pod dyrekcją wybitnych dyrygentów takich jak np. Sir Neville Marriner, Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Michał Nesterowicz czy Jacek Kaspszyk.
W 2003 r. wraz z Łukaszem Lisowskim powołał do życia Orkiestrę Kameralną Hanseatica, w której pełni funkcję koncertmistrza oraz dyrektora. Jego bezkompromisowa, rzetelna praca a z drugiej strony oryginalność i muzyczna wrażliwość dały podwaliny pod artystyczny poziom zespołu ceniony przez wielu wybitnych artystów scen krajowych i zagranicznych. Podczas licznych koncertów kameralnych tej orkiestry występował u boku takich artystów jak Radovan Vlatkovic, Dag Jensen czy Yeon-Hee Kwak. W swoim dorobku artystycznym posiada również nagrania płytowe, archiwalne, oraz telewizyjne (TVP, BBC, Arte).
Artysta od szeregu lat jest pedagogiem w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, gdzie pełni obowiązki adiunkta w klasie kameralistyki prof. Anny Prabuckiej - Firlej. Za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sztuki w 2007 roku został wpisany do encyklopedii "Who is who w Polsce".