stat
Impreza już się odbyła
Aktualna edycja:
Opener Festiwal 2024

Relacja z imprezy

Opener 2019: podsumowanie Opener 2019: podsumowanie

Open'er Festival - Dzień 4

Wydarzenie w ramach

Open'er Festival - Dzień 4. Tego dnia na scenie głównej Orange Main Stage wystąpi Lana Del Rey oraz zespół Swedish House Mafia. Na pozostałych scenach zaprezentują się tacy artyści jak: Anna Calvi, Flatbush Zombies, J Balvin, Jungle, Perry Farell's Kind Heaven Orchestra, Rudimental. Artyści, Wykonawcy, Line Up, Bilety - Sprawdź kto wystąpi.



festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


LANA DEL REY - ORANGE MAIN STAGE
O Lanie Del Rey zrobiło się głośno w 2011 roku za sprawą intrygującego singla "Video Games" i towarzyszącego mu teledysku, który błyskawicznie stał się viralem. Miliony fanów szybko pokochały nową, choć zakochaną w stylu retro dziewczynę. W muzyce Lany niezwykle istotny jest klimat, przywodzący na myśl popkulturę lat 50., 60., stare Hollywood, elegancję i glamour. Kluczem do sukcesu okazało się wymieszanie ich ze współczesnymi elementami: hip hopem, samplami, produkcją, a przede wszystkim siłą mediów społecznościowych. Album "Born to Die" stał się jedną z najważniejszych i najlepiej sprzedających się płyt 2012 roku. Natomiast kolejne dwa albumy - "Ultraviolence" i "Honeymoon" skutecznie utrwaliły jej gwiazdorski status. Prezentując piąty album "Lust For Life", Lana Del Rey zrobiła ukłon w stronę swoich najwierniejszych, szaleńczo wręcz oddanych wielbicieli. "Pierwsze 4 albumy nagrywałam dla siebie. Ale ten stworzyłam myśląc o fanach i kierunku, w którym - mam nadzieję - razem zmierzamy", powiedziała artystka. W ubiegłym roku poznaliśmy "Mariners Apartment Complex", "Hope is a dangerous thing for a woman like me to have - but i have it" oraz "Venice Bitch", pierwsze zapowiedzi wspomnianego już nowego albumu, nad którym pracuje z producentem Jackiem Antonoffem, stojącym za sukcesami St. Vincent, Lorde czy Taylor Swift.

SWEDISH HOUSE MAFIA - ORANGE MAIN STAGE
Kiedy w marcu ubiegłego roku Axwell, Steve Angelo i Sebastian Ingrosso zagrali swój pierwszy od 5 lat wspólny show, fani Swedish House Mafia wyczekiwali kolejnych potwierdzonych koncertów, niecierpliwie przebierając nogami. Nic dziwnego - Swedish House Mafia od dekady są synonimem tanecznego szaleństwa. Przebojami "Don't You Worry Child", "One" czy "Save The World" scementowali swoją pozycję gigantów elektronicznej muzyki tanecznej i stali się inspiracją dla całego pokolenia twórców i fanów EDM. Teraz wracają z koncertami i zapowiadają nową muzykę, odkładając na bok wszelkie indywidualne projekty. Z radością ogłaszamy, że przyjadą również do Gdyni! Spektakularny show Swedish House Mafia na wielki finał Open'er Festival 2019 będzie jednocześnie ich pierwszym wspólnym występem w Polsce.

ANNA CALVI
Już w momencie swojego imiennego debiutu w 2011 roku Anna Calvi została okrzyknięta w Wielkiej Brytanii jedną z najważniejszych współczesnych artystek alternatywnego rocka. Zarówno ten, jak i kolejny album "One Breath" otrzymały między innymi nominacje do prestiżowej Mercury Music Prize. Od tamtego czasu współpracowała z legendami pokroju Briana Eno, Marianne Faithfull, Davida Byrne'a czy Briana Wilsona. Krytycy i fani zachwycili się nie tylko jej umiejętnościami kompozytorskimi, ale także gitarową wirtuozerią i niezwykle ekspresyjnymi występami na żywo. W 2018 roku Anna Calvi zaprezentowała swój trzeci album "Hunter" - wyjątkowo osobistą, oczyszczającą płytę, na której między innymi mierzy się z dotychczasowymi, stereotypowymi definicjami kobiecości i płci.

FLATBUSH ZOMBIES
Meechy Darko, Zombie Juice i Erick Elliott poznali i zaprzyjaźnili się jeszcze w szkole podstawowej na nowojorskim Brooklynie. Wspólne zainteresowania chłopaków doprowadziły w 2010 roku do powstania hip-hopowej grupy Flatbush Zombies. Ich popularność zaczęła znacznie wzrastać w 2012 roku, po ich pierwszych dużych klubowych występach i publikacji klipu do kawałka "Thug Waffle". Od tamtej pory, niemal każdy rok przynosił nowe wydawnictwo - mixtape'y "D.R.U.G.S" i "BetterOffDead", wspólny projekt z The Underachievers jako Clockwork Indigo, aż w końcu debiutancki album "3001: A Laced Odyssey". W ubiegłym roku Flatbush Zombies wydali drugi, bardzo dobrze przyjęty album "Vacation In Hell". Jedną z najważniejszych jego cech było bez wątpienia nie schlebianie gustom. "W erze nagłych zmian gatunkowych, Meechy Darko, Erick 'The Architect' Elliott i Zombie Juice pozostają tradycjonalistami. Odsunięci od epicentrum rapu, czują się bardzo komfortowo na uboczu. Na 'Vacation In Hell' rapują dla siebie i nikogo innego", trafnie zauważono w serwisie "Pitchfork".

J BALVIN
Pochodzący z Kolumbii José Álvaro Osorio Balvin, znany lepiej jako J Balvin, to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych latynoskich artystów ostatnich lat. Z powodzeniem łączy tradycję portorykańskiego reggaetonu z rytmami kolumbijskiego popu i hip-hopu. Od wydania przełomowego albumu "La Familia" (2013), po ubiegłoroczny "Vibras" zdobył kilkadziesiąt nagród, w tym po 3 statuetki Latin Grammy oraz Billboard Latin Music Awards. W social mediach ma już ponad 50 milionów fanów, a jego klipy obejrzano łącznie ponad 10 miliardów razy. Nic dziwnego, że przy tej popularności J Balvin stał się jednym z najbardziej pożądanych współpracowników przez gigantów współczesnego popu. Wśród nich znaleźli się między innymi Beyoncé, Justin Bieber, Pharrell Williams, Ariana Grande, Major Lazer, Daddy Yankee, czy Camila Cabello. Natomiast dzięki udziałowi w nagraniu kawałka "I Like It" z Cardi B i Bad Bunnym po raz pierwszy trafił na szczyt amerykańskiego Billboardu.

JUNGLE
Ich imienny debiut z 2014 roku wzbudził ogromną ciekawość wszystkich wielbicieli szeroko pojmowanego alt-popu, i to nie tylko ze względu na świetną muzykę. Tom McFarland i Josh Lloyd-Watson, założyciele Jungle, od początku istnienia formacji stawiali na coś więcej niż piosenki, przykładając ogromną uwagę do strony wizualnej oraz teledysków towarzyszących ich utworom. Szybko rozbudowali swój projekt o kolejnych muzyków, tworząc z Jungle kolektyw, dzięki czemu ich twórczość zyskała znacząco, szczególnie podczas występów na żywo. Ubiegłoroczny album "For Ever", z kawałkami "Heavy, California", "Cherry" czy "Casio" utwierdził ich w czołówce najważniejszych zespołów nurtu i uczynił jedną z najbardziej pożądanych grup koncertowych. Jungle łączą w swojej twórczości funk rodem z lat '70, z nowoczesną elektroniką i niesamowicie chwytliwymi melodiami przy których nie sposób nie tańczyć.

KODALINE
Jeden z najważniejszych irlandzkich zespołów ostatnich lat. Debiutancki album Kodaline "In a Perfect World" z 2013 roku z miejsca pojawił się na szczycie irlandzkiej listy najchętniej kupowanych płyt, oraz na trzecim miejscu UK Top 40. Zespół zbudował również silną pozycję w USA i w Europie. Drugi album Kodaline, "Coming Up for Air" ukazał się na początku 2015 roku i szybko powtórzył sukces debiutu. Latem 2016 roku ogromną popularnością cieszył się singiel "Raging" nagrany przez Kodaline wspólnie z norweskim producentem muzyki elektronicznej Kygo. Od tamtego czasu muzyka Kodaline nabrała elektronicznej mocy i brzmi bardzo przebojowo. Trzecia płyta "Politics of Living" została stworzona z plejadą producentów - guru muzyki pop Waynem Hectorem, Jonnym Cofferem (Beyoncé, Emeli Sandé, Naughty Boy) i Two Inch Punch (Rag 'n' Bone Man, Sam Smith).

PERRY FARRELL'S KIND HEAVEN ORCHESTRA
Jane's Addiction, Porno For Pyros, Satellite Party oraz projekty solowe - blisko czterdziestoletnia muzyczna kariera Perry'ego Farrella jest niezwykle bogata i wielowątkowa. Wokalista i muzyk zasłynął przede wszystkim hitami stworzonymi z zespołem Jane's Addiction. Dzięki kawałkom "Been Caught Stealing", "Just Because" czy "Jane Says" formacja stała się jedną z największych legend muzyki alternatywnej, a charakterystyczny wokal Farrella do dzisiaj jest nie do pomylenia z innym głosem. Muzyk jest również współzałożycielem festiwalu Lollapalooza, który urodził się z pomysłu na wielką trasę pożegnalną Jane's Addiction, a z czasem przeobraził się w popularne muzyczne wydarzenie, które co roku odwiedza kilka państw na całym świecie. W tym roku artysta wraca z albumem "Kind Heaven", który stworzył z pomocą specjalnie powołanego na tę potrzebę zespołu. W skład Kind Heaven Orchestra weszli między innymi Matt Chamberlain (Pearl Jam, Soundgarden) Chris Chaney (Jane's Addiction) oraz Etty Lau Farrell, członkini Satellite Party, a prywatnie żona Farrella.

RUDIMENTAL
O tym, że ich muzyka jest wprost stworzona do festiwalowych szaleństw, uczestnicy Open'era mogli się przekonać w 2014 roku. Teraz Rudimental w pełnym składzie wraca do Gdyni z nowym albumem i ponownie rozgrzeje publiczność mieszanką drum'n'bassu i r'n'b oraz przebojami "Waiting All Night", "Not Giving In" "Bloodstream" czy "These Days". Od czasu głośnego debiutu w 2013 roku Piers Aggett, Amir Amor, Kesi Dryden i DJ Locksmith, zdążyli zarazić swoją muzyką zarówno miliony fanów, jak i gwiazdy światowego popu. Do dziś zasłynęli między innymi współpracą z Major Lazer, Macklemorem, Edem Sheeranem, Johnem Newmanem czy Ellą Eyre.

BITAMINA
Bitamina powstała w 2005 roku w wyniku spotkania Amara i Mateusza. Niedługo potem dołączył do nich Piotr. Chłopaków szybko połączyła przyjaźń i muzyka. Nie przeszkadzało im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Stworzyli kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś. Ich pierwszy album "Listy Janusza", utrzymany był w stylistyce eksperymentalnego, ocierającego się o jazz hip-hopu. W 2014 ukazał się cyfrowo album "Plac Zabaw", a pozytywne reakcje stały się motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami - instrumentalnym albumem "C" oraz płytą "Kawalerka", kontynuacją "Placu Zabaw". Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki gromadzi się rzesza bardzo oddanych fanów, którzy doceniają wrażliwość i szczerość płynącą z twórczości Bitaminy.

JAN - RAPOWANIE
Jeden z najciekawszych debiutantów swojego pokolenia z charakterystycznym stylem, który zyskał sympatię zarówno wśród hip-hopowych ortodoksów, jak i wśród ludzi kompletnie niezwiązanych z tą muzyką. O Janka zabiegały różne wytwórnie, ale ostatecznie zdecydował się na SBM Label. Po udanym przetarciu w akcji SB Starter podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt i w duecie z Nocnym zabrał się za pracę nad debiutem. W ubiegłym roku ukazało się ich pierwsze wspólne wydawnictwo "Nocna Zmjana". Jan-rapowanie objechał z materiałem pół Polski, budując coraz większy i niezwykle oddany fanbase, z którym utrzymuje wzorowy kontakt. W marcu tego roku, panowie zaprezentowali album "Plansze".

JUNGLE
Ich imienny debiut z 2014 roku wzbudził ogromną ciekawość wszystkich wielbicieli szeroko pojmowanego alt-popu, i to nie tylko ze względu na świetną muzykę. Tom McFarland i Josh Lloyd-Watson, założyciele Jungle, od początku istnienia formacji stawiali na coś więcej niż piosenki, przykładając ogromną uwagę do strony wizualnej oraz teledysków towarzyszących ich utworom. Szybko rozbudowali swój projekt o kolejnych muzyków, tworząc z Jungle kolektyw, dzięki czemu ich twórczość zyskała znacząco, szczególnie podczas występów na żywo. Ubiegłoroczny album "For Ever", z kawałkami "Heavy, California", "Cherry" czy "Casio" utwierdził ich w czołówce najważniejszych zespołów nurtu i uczynił jedną z najbardziej pożądanych grup koncertowych. Jungle łączą w swojej twórczości funk rodem z lat '70, z nowoczesną elektroniką i niesamowicie chwytliwymi melodiami przy których nie sposób nie tańczyć.

LA DISPUTE
La Dispute to amerykański kwintet, który od kilkunastu lat łączy elementy post-hardcore'u i rocka eksperymentalnego. Grupa wydała dotychczas 4 pełne albumy, a ich debiut "Somewhere At the Bottom of the River Between Vega and Altair" (2008) przez wielu fanów alternatywy do dziś uznawany jest za jedną z najważniejszych płyt hardcore'owych tego wieku. W marcu, 5 lat po ostatnim wydawnictwie formacji "Rooms of the House", fani La Dispute doczekali się nowego albumu. "Panorama" udowadnia, że grupa nadal jest w świetnej formie. "Kolejny wybitny album wyjątkowego zespołu", napisał wprost "Kerrang". Z kolei serwis Pitchfork trafnie zauważył, że do nowego wydawnictwa powinno się podchodzić jak do książki - "w nieprzerwanym skupieniu".

ERITH
KHEA
THE SATURDAY TEA
SONBIRD

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    279-739 zł
  • Bilet ulgowy
    139,50-369,50 zł
PRZEDSPRZEDAŻ - wyprzedane

CENA REGULARNA - sprzedaż najpóźniej od 18.12.2018* do 10.06.2019 lub do wyczerpania puli biletów
bilet jednodniowy - 279 zł
karnet 4-dniowy - 599 zł
karnet 4 dniowy + pole namiotowe - 699 zł
karnet weekendowy (pt.,sob.) - 419 zł
karnet weekendowy (pt.,sob.) + pole namiotowe - 489 zł

Bilety dla dzieci: Od 3 do 12 roku życia (tz. dzieci, które w dniu wymiany biletu na opaskę nie będą miały ukończonego 12 roku życia.) - 50% ceny.

Dzieci do 3 roku życia (tzn. dzieci, które w dniu wejścia na teren festiwalu nie będą miały ukończonego 3 roku życia.): udział bezpłatny.

FINAL CALL TICKETS - sprzedaż od 11.06.2019, o ile będą jeszcze dostępne po zamknięciu sprzedaży Regular Tickets, do wyczerpania puli biletów
karnet 4-dniowy – 639 zł
karnet 4 dniowy + pole namiotowe – 739 zł
karnet weekendowy (pt.,sob.) – 439 zł
karnet weekendowy (pt.,sob.) + pole namiotowe – 509 zł
bilet jednodniowy – 289 zł

Bilety dla dzieci: Od 3 do 12 roku życia (tzn. dzieci, które w dniu wymiany biletu na opaskę nie będą miały ukończonego 12 roku życia.) - 50% ceny.

Dzieci do 3 roku życia (tzn. dzieci, które w dniu wejścia na teren festiwalu nie będą miały ukończonego 3 roku życia.): udział bezpłatny.

Przeczytaj także