Opłatek Maltański w Trójmieście Olivia Star Top Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Opłatek Maltański w Trójmieście

Tak wyjątkowa edycja akcji odbędzie się w grudniu w 31 miastach i miejscowościach niezmiennie po to, by wesprzeć ludzi w potrzebie. Ostatni rok pokazał nam wszystkim, jak ważny jest wysiłek setek wolontariuszy i darczyńców w Polsce, tylko po to, by choćby przez chwilę pomóc i ulżyć drugiemu człowiekowi.

W zeszłym roku wolontariusze maltańscy z pracownikami MOPS odwiedzili w domach oraz przekazali wsparcie materialne (paczki z produktami spożywczymi, odzieżą, kosmetykami, ciepłym posiłkiem, opłatkiem i życzeniami) 2500 osobom z 28 miejscowości, w tym w Londynie w UK (polscy weterani wojenni) oraz Energodarze na Ukrainie (polscy przesiedleńcy).

Tegoroczna edycja odbędzie się w formie kolacji wigilijnych (jeżeli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli), maltańskich punktów pomocy, a także wizyt w domach, tak jak w zeszłym roku. Paczki, na które zbieramy fundusze, zawierać będą przede wszystkim produkty spożywcze, ale także kosmetyczne. Pomocą zamierzamy objąć seniorów, osoby chore, niepełnosprawne, samotne, ale i rodziny w szczególności z dziećmi, które potrzebują wsparcia.

Opłatek Maltański organizowany od roku 2002 przy współpracy z lokalnymi Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej w roku 2021 będzie miał miejsce w 31 miastach i miejscowościach.

Patronat honorowy nad projektem sprawuje JE Jerzy Baehr Prezydent Związku Polskich Kawalerów Maltańskich, biskupi diecezjalni, prezydenci oraz burmistrzowie poszczególnych miast. Akcję wspierają także lokalne media: radio, telewizja oraz prasa.

Tegoroczna edycja Opłatka maltańskiego odbędzie się w poniedziałek 13 grudnia 2021 godz. 13.00 w Olivia Star Gdańsku Oliwie na ostatnim 34 piętrze. Zaproszone zostaną osoby potrzebujące wsparcia - 150 osób z Gdańska Oliwy i Sopotu wskazane przez lokalne ośrodki pomocy społecznej i proboszczów.