stat

Zapraszamy na twórczy warsztat Opowiedz historię rysujemy komiks przyrodniczy, w fascynujący świat komiksów inspirowanych naturą wprowadzi nas Justyna Kierat, autorka rysunków Pod kreską.

Opowieści można snuć na różne sposoby. Na przykład pisząc książkę, kręcąc film lub rysując komiks. Ale jak to zrobić? Na spotkaniu poznamy podstawowe zasady konstruowania komiksu w teorii i w praktyce. Będzie to świetna inspiracja do udziału w konkursie Mem przyrodniczy.

Odbiorcy: osoby pełnoletnie
WAŻNY KOMUNIKAT!
Na warsztat obowiązują zapisy mailowe na adres: zapisy.ciee@pomorskieparki.pl
W tytule maila należy wpisać Opowiedz historię rysujemy komiks przyrodniczy, a w treści: imię i nazwisko oraz telefon kontaktowy.

Zapisanie się na warsztat jest równoznaczne z zapoznaniem się i zaakceptowaniem regulaminu. O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszenia. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach, w przypadku rezygnacji, proszone są o pilny kontakt z CIEE, w celu zaproszenia na warsztaty osób z listy rezerwowej. Liczba miejsc jest ograniczona!

Prowadzenie: dr Justyna Kierat - pracę magisterską oraz doktorską, obie na temat samotnych pszczół, obroniła na Wydziale Biologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła również uzupełniające studia magisterskie z ochrony środowiska na Wydziale Chemii UJ. W pracy badawczej interesuje ją głównie bioróżnorodność polskich pszczół, którą bada m.in. w Kampinoskim Parku Narodowym i okolicach Krakowa. Zajmuje się edukacją przyrodniczą, prowadząc zajęcia dla dzieci i dorosłych, głównie na temat pszczół i ptaków; współpracowała w tym zakresie m.in. z bibliotekami, szkołami, przedszkolami, Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych, Fundacją Kwietną. Prowadzi kurs Pszczoły w mieście specjalista ds. owadów zapylających w warunkach miejskich w Polskiej Szkole Dendrologii i Arborystyki. Ilustruje materiały edukacyjne i książki, w tym własne (m.in. Pszczoły miodne i niemiodne, Mrówki małe i duże, Pająki w sieci i bez sieci, wyd. Multico). Prowadzi strony na Facebooku: Pod kreską i Żołna na łowach.

Warsztat realizujemy dzięki dofinansowaniu za środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Więcej na https://ciee-gda.pl

17 - 28 lutego 2025, g. 10:00

bilety 1 zł
ulgowy 15 zł
mar 9

niedziela, g. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny