stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Orquesta Buena Vista Social Club to kwintesencja kubańskiej muzyki, którą mogą nam zagwarantować tylko oryginalni członkowie Buena Vista Social Club. W skład grupy wchodzą prawdziwi weterani, popularnego w latach 40-tych, hawańskiego klubu, artyści biorący udział w nagraniu albumu oraz filmowego sukcesu o tym samym tytule.

mar 4

wtorek, g. 19:00

Gdynia,
bilety 199 - 289 zł
Kup bilet
Buena Vista Social Club to nie tylko miejsce, zaliczana przez magazyn Rolling Stone do listy albumów wszechczasów płyta, czy nominowany do Oscara film - to międzynarodowy fenomen, który spopularyzował son, danzón, bolero, guairę i inne kubańskie rytmy na całym świecie. Występ Orquesta Buena Vista Social Club, na czele z genialną Omarą Portuondo, to niesamowite przeżycie, podróż w głąb Kuby, opowieść pełna pasji, radości życia i porywającej muzyki, która wypełniała niegdyś legendarny hawański klub.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Każdy z muzyków Orquesta Buena Vista Social Club to wielkiej rangi kubański artysta, każdy ma swój własny styl. Indywidualne umiejętności każdego z nich, wywodzące się z wielkiej pasji i miłości do muzyki, składają się na wspaniały i niezapomniany występ, wypełniony kubańskim żarem i gorącymi rytmami.

Na scenie zobaczymy nagrodzoną Latin Grammy, Omarę Portuondo, która razem z Compayem Segundo zaśpiewała na albumie Buena Vista Social Club jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek - Veinte años. W skład grupy wchodzi trębacz Manuel "Guajiro" Mirabal, grający na puzonie Jesus "Aguaje" Ramos oraz gitarzysta Manuel Galban - wszyscy należeli do oryginalnego składu BVSC i występowali w przeszłości z nieżyjącym już słynnym Ibrahimem Ferrerem. W skład orkiestry wchodzą też wybitni muzycy młodszego pokolenia - wokalista Carlos Calunga, czy pianista Rolando Luna.

Orquesta Buena Vista Social Club od lat cieszy się wielką popularnością na całym świecie. Grupa gra w wyprzedanych po brzegi tak sławnych salach, jak paryska Olimpia, londyński Royal Albert Hall, Gran Teatre de Liceu w Barcelonie, czy Konzerthaus w Wiedniu. Zespół bierze również udział w tak znaczących festiwalach, jak na przykład North Sea Jezz. W 2009 roku w samej tylko Wielkiej Brytanii wystąpił ponad 30 razy, za każdym razem przy wypełnionej po brzegi widowni i owacji na stojąco podekscytowanej publiczności.

Buena Vista Social Club był hawańskim klubem, gdzie można było co noc podziwiać najlepszych kubańskich muzyków i tancerzy. Okres jego świetności przypadł na lata 40-ste XX wieku. Niemal 50 lat po zamknięciu klubu zainspirował on artystę Juana de Marcos Gonzáleza i amerykańskiego gitarzystę Ry Coodera do nagrania wspólnie z kubańskimi muzykami, występującymi w tym legendarnym miejscu, albumu który wkrótce osiągnął międzynarodowy sukces. Również film, zatytułowany Buena Vista Social Club, opowiadający historię muzyków, wzbudził wielki zachwyt wśród widzów. Zebrał wiele pochlebnych opinii krytyków - otrzymał nominację do Oscara, nagrodę za Najlepszy Film Dokumentalny Europejskich Nagród Filmowych i wiele innych prestiżowych wyróżnień oraz rozpoczął trwającą po dziś dzień modę na muzykę latynoamerykańską.

Nazwa Buena Vista Social Club zaczęła być postrzegana jako pojęcie ogólne, służące do opisywania występów, czy nagrań w klimacie kubańskiej muzyki z lat 1930-50 XX wieku. Jednak tylko podczas występów Orquesta Buena Vista Social Club możemy mieć styczność z tak wieloma członkami oryginalnego składu, którzy zagwarantują nam niezapomniane doznania, przekażą ducha legendarnego klubu, zaprezentują różne style, spajające się w jedną, prawdziwą, kubańską całość.

Orquesta Buena Vista Social Club zapiera dech w piersiach. (The Independent)

Artyści wprowadzają publiczność w zadymione sale legendarnego Buena Vista Social Club. (Financial Times)

Niezapomniany wieczór dla wszystkich wielbicieli Buena Vista Social Club.
(The Sunday Times)

Muzyka, która rozpala serca.
(La Tribune)

W powietrzu czuć było obecność nieżyjących już członków BVSC. (The Guardian)

Oryginalni członkowie BVSC - tego nie można przegapić.
(Der Spiegel)

Przeczytaj także