Ostatnia rodzina i spotkanie z Aleksandrą Konieczną Gdyńskie Centrum Filmowe Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Ostatnia rodzina i spotkanie z Aleksandrą Konieczną

Gdyńskie Centrum Filmowe oraz organizatorzy Nadmorskiego Pleneru Czytelnicznego w Gdyni zapraszają na pokaz specjalny nagrodzonego Złotymi Lwami filmu "Ostatnia rodzina" (2016) w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego. Po seansie odbędzie się spotkanie z aktorką, Aleksandrą Konieczną, która w filmie opowiadającym o losach rodziny słynnego malarza Zdzisława Beksińskiego, zagrała postać jego żony, Zofii Beksińskiej.

Sprzedaż biletów w kasie Kina Studyjnego GCF oraz on-line na www.gcf.org.pl.

Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni odbywa się od roku 2012, zawsze w wakacje. Jego organizatorem jest miasto Gdynia, partnerem merytorycznym spółka Targi Książki, a organizatorem wykonawczym Murator EXPO.

"Ostatnia rodzina"
reżyseria: Jan P. Matuszyński
Polska 2016
123 minuty

Warszawa, rok 1977. Tomek, syn słynnego malarza Zdzisława Beksińskiego, wprowadza się do własnego mieszkania. Jego rodzice mieszkają tuż obok, na tym samym osiedlu, przez co ich kontakty pozostają bardzo intensywne. Nadwrażliwość i niepokojąca osobowość Tomka powoduje, że matka, Zofia, wciąż martwi się o syna. Zdzisław Beksiński próbuje całkowicie poświęcić się sztuce. Po pierwszej nieudanej próbie samobójczej Tomka Zdzisław i Zofia muszą podjąć walkę nie tylko o syna, ale także o odzyskanie kontroli nad własnym życiem. Gdy Zdzisław podpisuje umowę z mieszkającym we Francji marszandem Piotrem Dmochowskim, a Tomek rozpoczyna pracę w Polskim Radiu, wydaje się, że wszyscy troje najgorsze kłopoty mają już za sobą. Jednak dziwne, naznaczone fatum wydarzenia dopiero nadchodzą...

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    17 zł
  • Bilet ulgowy
    14 zł