20 lutego, na godzinę 17:00, zapraszamy do Biblioteki Wiedzy na warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat zatytułowane Oswajanie z nurkowaniem.
To niepowtarzalna okazja, aby poznać tajniki tej aktywności i spotkać osobę, która od lat nurkuje z rekinami i innymi podwodnymi zwierzętami. Podczas warsztatów będzie można zobaczyć cały ekwipunek nurkowy, poznać jego funkcje, a nawet przymierzyć jego poszczególne elementy. Prowadząca w sposób kreatywny i zwięzły przekaże najważniejsze informacje na temat nurkowania, aby uczestnicy mogli odkrywać fascynujący świat pod wodą. W trakcie spotkania usłyszycie również najciekawsze historie z nurkowań z różnych zakątków świata, np. Mozambik, RPA, Meksyk, Bahamy. Uczestnicy warsztatów będą przygotowani do ćwiczeń ze sprzętem nurkowym w basenie. Być może to właśnie z nami odkryjecie w sobie nową pasję.
Justyna Szumacher - podróżniczka i pasjonatka nurkowania z rekinami. Nurkuje już od 23 lat i w tym czasie spotkała wiele podwodnych zwierząt. Z wielką pasją oddała się nurkowaniu z rekinami 6 lat temu. W tym celu podróżuje do miejsc, gdzie można spotkać najbardziej znane gatunki takie jak: rekin biały, rekin tygrysi, rekiny: tępogłowe, rafowe, oceaniczne i wiele innych. Nurkuje też z innymi zwierzętami. Nurkowała mi. m.in. w: RPA, Mozambiku, Malediwach, w Egipcie (11 razy), Meksyku (Socorro), na Filipinah Bahamach i Teneryfie. Nurkuje również w Polsce (jeziora, Bałtyk). Także pod lodem. Była prelegentką na: 23 Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Alpinistów i Żeglarzy (Kolosach), konferencji: Dziewczyny na Fali(Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku), i na Tygodniu Rekina (Akwarium Gdyńskie). Podczas programów i audycji telewizyjnych oraz radiowych pełni rolę ekspertki w dziedzinie wiedzy o rekinach.
Na warsztaty obowiązują zapisy telefonicznie: 58 622 09 00, mailowo: wiedza@bibliotekagdynia.pl oraz osobiście w filii. Ilość miejsc ograniczona.