stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Otwarcie siedziby - Konsulatu Kultury (ul. Jana z Kolna 25) odbędzie się w dniach 24-26 sierpnia.

sty 25

sobota, g. 10:00 - 15:00

Wstęp wolny
mar 7

piątek, g. 16:00 - 19:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Konsulat Kultury to projekt nietypowy, interdyscyplinarny, swoją ofertą obejmujący wydarzenia kulturalne o bardzo szerokim spektrum - od spotkań literackich, przez weekendy architektoniczne, film, teatr, do sezonowych warsztatów ekologicznych. Konsulat powstaje w rewitalizowanym budynku dawnego Domu Marynarza Szwedzkiego, stąd też w naszej ofercie znajdzie się wiele wydarzeń tematycznie nawiązujących do kultury skandynawskiej. Podstawą do budowy bogatego programu wydarzeń była idea stworzenia miejsca otwartego na szeroką publiczność.

Będzie to miejsce spotkań, inspiracji i odpoczynku. Wspólnych działań w obrębie wielu dziedzin kultury.

Dzień pierwszy 24 sierpnia 2018
Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25


19:00 STREFA RELAKSU
(parking na skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Tadeusza Wendy)

Dla gości muzyka, parkiet, stoiska z jedzeniem i piciem.

20:45 AKCJA: KONSULAT KULTURY

Połączenie instalacji multimedialnej i akcji performatywnej, podczas której premierowo zostanie wykonana kompozycja Piotra Salabera "Suite-ness of Freedom" na chór, orkiestrę i elektronikę.

Koncepcja i inscenizacja: Jarosław Tumidajski
Oprawa wizualna: Mirek Kaczmarek
Muzyka: Piotr Salaber
Saksofon: Przemysław Dyakowski

21:00 ZWIEDZANIE BUDYNKU

21:30 JAZZ BAND MŁYNARSKI-MASECKI
(patio)

Jazz Band w składzie: Marcin Masecki - piano, Jan Emil Młynarski - śpiew, bandżola, Jerzy Rogiewicz - perkusja, Piotr Wróbel - tuba, Tomasz Duda - saksofon, Jarosław Bothur -saksofon, Michał Fetler - saksofon, Wiesław Wysocki - saksofon. Repertuar Jazz Bandu to utwory swingowe i tanga rodzimych kompozytorów dwudziestolecia międzywojennego; w trakcie koncertu wykonane zostaną m.in utwory z płyty "Noc w wielkim mieście".

Na wszystkie wydarzenia pierwszego dnia wstęp wolny.

Dzień drugi 25 sierpnia 2018
Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25


11:00 DEABATA "O WOLNOŚCI..." obowiązują zaproszenia, UWAGA na patio odbywać się będzie transmisja debaty - wstęp wolny

z udziałem: prof. Normana Daviesa, ks. prof. Michała Hellera, prof. Szewacha Weissa. O wolności rozmawiają wybitny historyk (Norman Davies), twórca koncepcji budowy wszechświata (Michał Heller), przewodniczący Knesetu i pełniący funkcje zastępcy Prezydenta Państwa Izrael (Szewach Weiss).

Koncert za zakończenie: Marcin Wyrostek solo

19:00 "KONSTERNACJA" POLSKA PREMIERA bilety: 40 zł / 35 zł
Bilety do nabycia - ckgdynia.pl, CultureBox (ul. Świętojańska 30), www.interticket.pl, www.kupbilecik.pl

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa, Plac Grunwaldzki 2

14:30 "MOJA POLSKA" ROZMOWA Z PROF. SZEWACHEM WEISSEM wstęp wolny

Prof. Szewach Weiss w rozmowie o jego najnowszej książce pt. "Moja Polska". Wieloletni przewodniczący Knesetu, ambasador Izraela, profesor i wykładowca, ocalony dzięki heroizmowi naszych rodaków opowie uczestnikom spotkania dlaczego "gdy przyjeżdża do Polski czuje się jak w domu". Rozmowę moderuje Jarosław Wojciechowski.

17:00 "CZŁOWIEK WOBEC WSZECHŚWIATA" WYKŁAD KS. PROF. MICHAŁA HELLERA wstęp wolny

Ks. prof. Michał Heller i jego wykład pt. "Człowiek wobec wszechświata". Światowej sławy matematyk i fizyk, teolog i filozof, niestrudzony popularyzator nauki, twórca teorii powstania wszechświata i kosmolog, zdobywca nagrody Templetona uchyli rąbka tajemnicy i sensu naszego istnienia w ogromie i bezmiarze kosmosu. Rozmowę moderują dr Michał Eckstein i ks. dr Janusz Mączka.

19:30 "NA KRAŃCE ŚWIATA. PODRÓŻ HISTORYKA PRZEZ HISTORIĘ" ROZMOWA Z PROF. NORMANEM DAVIESEM wstęp wolny

Prof. Norman Davies zaprasza w podróż na "Krańce świata". Taki tytuł nosi ostatnia książka znakomitego historyka. Krytycy jednym zdaniem trafnie opisali wędrówkę Normana Daviesa dookoła naszego globu: "Na krańce świata jest najbardziej podróżniczą spośród książek historycznych i najbardziej historyczną spośród książek podróżniczych".

Plac Grunwaldzki, wydarzenie plenerowe

21:00 MISTRZOWIE SŁOWA: RADZIWIŁOWICZ, SENIUK, SEWERYN czytają NORMANA DAVIESA wstęp wolny

Mistrzowskie interpretacje dzieł Normana Daviesa - najwybitniejsi polscy aktorzy: Jerzy Radziwiłowicz, Anna Seniuk i Andrzej Seweryn przeczytają wybrane fragmenty twórczości znakomitego historyka. Gdyński Plac Grunwaldzki stanie się miejscem tego niezwykłego, plenerowego wydarzenia a fasada Teatru Muzycznego - ogromnych rozmiarów ekranem na którym zostaną wyświetlone cytaty, myśli, opinie Normana Daviesa.

Dzień trzeci 26 sierpnia 2018
Gdyńskie Centrum Filmowe, Plac Grunwaldzki 2


11:00-16:00 GRY MIEJSKIE: RODZINNA I INTERAKTYWNA wstęp wolny

"Co knują Wrześnie, gdzie się chowa Październik?"- rodzinna gra miejska

Start: 11:00 do 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Drużyny: 2-5 osób
Podczas tej gry, grający będą mogli poznać jesienno-zimowy repertuar gdyńskich instytucji kultury. Na starcie wszyscy uczestnicy i uczestniczki otrzymują paszporty Konsulatu Kultury. Zadanie jest jasne: trzeba zebrać wizy i pieczątki z progów gdyńskich muzeów, teatrów i landmarków. Nie będzie łatwo! Gracze i graczki napotkają na swej drodze jesienne i zimowe Miesiące, które poddadzą ich testom i próbom. Literatura, muzyk, film i teatr - to motywy przewodniej tej rodzinnej gry miejskiej.

"Osobowość" - gra miejska na urządzenia mobilne

Start: 11:00 do 14:00 w Gdyńskim Centrum Filmowym
Drużyny: 2-5 osób
Lubisz gry takie jak PokemonGO i Ingress? Zamiast tradycyjnego zwiedzania, zapraszamy do udziału w nietypowej grze. By zmierzyć się z zagadkami i wyzwaniami umieszczonymi w wirtualnej przestrzeni Gdyni wystarczy pobrać specjalną aplikację na tablet lub smartfon i ruszyć "w miasto". Na mapie wyświetlą się punkty, które należy odwiedzić; dzięki systemowi GPS aplikacja da nam znać, że jesteśmy na miejscu - i wyznaczy nam zadanie do wykonania. Właściwie... kto dokładnie mówi jej głosem? Gra przeznaczona dla wszystkich, którzy lubią nowoczesne technologie i chcą spróbować czegoś nowego.

Konsulat Kultury, ul. Jana z Kolna 25

11:00-16:00 DZIEŃ RODZINNY wstęp wolny

Program wydarzeń dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Warsztaty, animacje dla dzieci, fotobudka, niespodzianki oraz finał dwóch gier miejskich.

Chcesz poznać ciekawostki związane z Gdynią, dowiedzieć się, co zaplanowały na jesień gdyńskie instytucje kultury? A może wolisz zrobić piękną ozdobę do domu lub spróbować swoich sił podczas warsztatów bębniarskich? Mamy coś dla Ciebie!

- warsztaty animacyjne dla najmłodszych,
- warsztaty plastyczne, podczas których nauczymy się robić girlandy z motywami fauny i flory Bałtyku, morskie obrazki w drewnie oraz Himmeli - letnią ozdobę do domu,
- krótkie warsztaty bębniarskie prowadzone przez KuKaKiKe - może ktoś odkryje nowy talent?
- fotobudka - pamiątkowe zdjęcia dla każdego,
- kawiarenka,
- muzyczna oprawa DJ'a Fnuky!

17:00 i 19:30 "KONSTERNACJA" - SPEKTAKL bilety: 40 zł / 35 zł

Bilety do nabycia - ckgdynia.pl, CultureBox (ul. Świętojańska 30), www.interticket.pl, www.kupbilecik.pl

Przeczytaj także