Po co nam sztuka? Jak powstaje dzieło? Czy każdy bywa artystą? Jak namalować obraz? W otwartej pracowni Piotra Bąkowskiego odpowiemy na te i wiele innych pytań. Nauczymy Cię nowego spojrzenia na sztukę współczesną, doświadczysz emocji twórczych, zrealizujesz własne pomysły...
Oferujemy Ci:
-opiekę profesjonalnego artysty
- praktyczne ćwiczenia w technikach malarskich i rysunkowych (rysunek studyjny, akwarela, akryl, olej)
- dogłębne poznanie etapów procesu twórczego
- pogłębienie wiedzy o zjawiskach w sztuce współczesnej
- poznanie ważnych zagadnień z historii sztuki
- dyskusje o istocie sztuki, jej celowości, definicjach itp.
- dołączenie do zespołu twórczych, aktywnych osób
- pracę w kameralnej grupie (do 10 osób)
Terminy spotkań: 9, 16, 23, 30 października 2018
Godziny: 18.00-21.00
Miejsce: Oliwski Ratusz Kultury, Gdańsk ul. Opata J. Rybińskiego 25
Zapisy: odbywają się poprzez platformę www.kupbilecik.pl (zakupienie biletu jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału w warsztatach).
Opłata: 200 zł jednorazowo za miesiąc z góry (za 4 spotkania po 3 godziny zegarowe).
Materiały plastyczne: we własnym zakresie (papier, gumki, ołówki, etc.)
Informacje: pracownia@wspolnotagdanska.pl, tel. 501 743 555
"Celem naszych spotkań jest stworzenie miejsca i możliwości do rozwoju artystycznego uczestników. Podstawą będzie nauka oraz konsultacje w dziedzinie technik malarskich i rysunkowych, takich jak rysunek studyjny, akwarela, gwasz, akryl czy, w dalszej kolejności, malarstwo olejne.
Nie planujemy jednak nauki rysowania i malowania w tradycyjnym ujęciu. Praca na bazie natury może być pretekstem do poruszenia zagadnień z szerokiej dziedziny działań artystycznych. Spotkania, oprócz ćwiczeń praktycznych, będą również poświęcone zagadnieniom z historii sztuki, a także aktualnym zjawiskom w dziedzinie sztuki współczesnej.
Rozmowy i praktyka to najlepszy sposób, by przybliżyć się do rozumienia, odczuwania i tworzenia sztuki. Bliska lokalizacja Pałacu Opatów i pięknych ogrodów Parku Oliwskiego sprzyjają atmosferze spotkań. Przewidujemy więc wyjścia w plener (w zależności od warunków pogodowych) i wizyty w Oddziale Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku.
Działania plastyczne będą językiem, platformą komunikacji, która pomoże tłumaczyć nam ważne problemy podejmowane przez artystów. Postaramy się również pomóc w rozwijaniu autorskich pomysłów uczestników.
Mała, kameralna grupa pozwoli na zindywidualizowane podejście. Aby uczestniczyć w spotkaniach, nie musisz mieć zdolności plastycznych, nie musisz też aspirować do bycia artystą. Ważna jest chęć poszerzenia własnej świadomości, otwartość na eksperymenty i uczestniczenie w procesie twórczym.
Ze swojej strony obiecuję dzielić się swoim kilkunastoletnim doświadczeniem artystycznym i zadbać o przybliżenie bogactwa świata sztuki."