Otwarte Dzielnice Witomino Radiostacja Szkoła Podstawowa nr 35 Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Otwarte Dzielnice Witomino Radiostacja

Otwarte Dzielnice to wyjątkowy projekt realizowany w poszczególnych dzielnicach miasta. Podczas specjalnie przygotowanych warsztatów i wydarzeń zaprosimy mieszkańców do spotkań, integracji i rozmów. Projekt jest skierowany do wszystkich, którzy chcą lepiej poznać swoich sąsiadów i otoczenie.

Aktywności skierowane będą zarówno do dzieci, młodzieży, dorosłych jak i seniorów. Uczestnicy będą mieli okazję poznać znane gdyńskie postaci i realia uczestnicząc w interdyscyplinarnym spektaklu teatralnym, spotkają się z edukatorami prowadzącymi warsztaty, zajęcia i spacer z zakresu architektury, historii oraz dizajnu. W przestrzeni miejskiej zorganizowane zostaną strefy edukacji, strefa relaksu i punkt informacyjny. Gry, zabawy i mini-warsztaty poprowadzą pracownicy Muzeum Miasta Gdyni, dla których będzie to okazja do bezpośredniego poznania mieszkańców Dzielnicy. Dodatkowo uczestnicy poznają z bliska architekturę oraz historię swojej dzielnicy.

Terminy spotkań:

- 11.06 Witomino Radiostacja i dzielnica współpracująca: Witomino Leśniczówka,
Szkoła Podstawowa nr 35, ul. Uczniowska 1,
godziny: 11:00-16:00

- 18.06 Wielki Kack i dzielnice współpracujące: Karwiny, Dąbrowa,
Szkoła Podstawowa nr 20, ul. Starodworcowa 36,
godziny: 12:00-17:00

- 16.07 Redłowo i dzielnice współpracujące: Orłowo, Wzgórze Świętego Maksymiliana,
teren zielony przy Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym,
godziny: 12:00-17:00

- 23.07 Oksywie i dzielnice współpracujące: Babie Doły, Obsłuże, Pogórze,
Szkoła Podstawowa nr 33, ul. Godebskiego 8,
godziny: 12:00-17:00

- 3.09 WIELKI FINAŁ
ul. Waszyngtona
godziny: 12:00 -... 3 września bawimy się dłużej! Czeka na Was niespodzianka.

W programie:

Warsztaty

- Archimemo. Gdyński modernizm 1926 - 1939 - turniej gry pamięciowej dla dzieci i dorosłych
- Modelowe Miasto - warsztaty przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Krok po kroku poznamy perły miejskiej architektury. Z pomocą mapy w postaci karty pracy wykonamy zadania godne prawdziwych architektów: okiem eksperta spojrzymy na najlepsze przykłady tutejszego budownictwa, poznamy język projektantów i sposoby ich pracy.
- Plener malarski - rodzinne malowanie krajobrazu dzielnicy
- Opowieści z dzielnicy - animowane gdyńskie historie. Warsztaty animacji filmowej angażujące lokalną społeczność we wspólny proces twórczy. W pracy nad animacją kolażową wykorzystamy materiały archiwalne Muzeum oraz prywatne zasoby mieszkańców. Dzięki temu na stole trikowym "ożyją" historie osobiste mieszkańców i opowieści dotyczące ważnych miejsc na mapie dzielnicy.
- Miejskie konstrukcje roślinne - kwiatowe instalacje i mobilny zielnik. Wszyscy chętni będą mogli upiększyć i ożywić swoje otoczenie, budując łatwe w montażu konstrukcje i instalacje na rośliny. Stworzymy recyclingowe doniczki na kwiaty, wiszące bomby kwiatowe, mobilne zielniki i kwietniki oraz wiele innych. W zajęciach mogą brać zarówno duzi jak i mali amatorzy ogrodnictwa. W końcu najbardziej liczy się chęć zazielenienia miasta!
- Zadziejmy dzielnicę - niekonwencjonalne szydełkowanie w przestrzeni

Wydarzenia

- Odkrywamy dzielnicę - zgłębianie gdyńskich tajemnic dla dzieci i dorosłych wraz z przewodnikiem
- Spektakl Teatru Gdynia Główna Złoty bankiet - połączenie teatru, gry fabularnej i prawdziwego życia w klimacie międzywojennej Gdyni*
- DJ set Brzmienie relaksu

Ponadto:

- Gry i zabawy na świeżym powietrzu
- Strefa relaksu
- Strefa piknikowa
- Punkty informacyjne Muzeum Miasta Gdyni, Rad Dzielnic i Laboratorium Innowacji Społecznych

*liczba miejsc ograniczona, prosimy o wcześniejszą rezerwację: otwartedzielnice@muzeumgdynia.pl lub telefonicznie: 58 66 20 936
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.