Liczne badania naukowe pokazują, że regularna praktyka uważności może pomóc odnaleźć drogę do wewnętrznego spokoju oraz poprawić jakość naszego życia. Mindfulness daje nam skuteczne narzędzia byśmy na co dzień, a szczególnie w sytuacjach kryzysowych, potrafili radzić sobie z trudnymi emocjami. Uczy również, jak budować życzliwą relację z samym sobą oraz z innymi.
Uważna obecność oznacza bycie w autentycznym kontakcie ze sobą i bezpośrednie doświadczanie teraźniejszości. To nasza uwaga skierowana na wszystko, co dzieje się w tym właśnie momencie, bez osądzania i dążenia, by było inaczej, niż jest.
Osoby trenujące uważność najczęściej zauważają u siebie:
- spadek poziomu lęku, niepokoju, stresu, wyczerpania i poirytowania,
- wzrost odporności psychicznej i fizycznej,
- obniżenie podatności na depresję,
- zwiększenie akceptowania trudnych doświadczeń,
- poprawę umiejętności koncentracji,
- przełamywanie utrwalonych i dysfunkcjonalnych schematów myślenia,
- lepsze samopoczucie i jakość snu.
Na warsztatach dowiemy się, czym jest uważność, jaki może mieć wpływ na jakość naszego życia oraz w jaki sposób dzięki jej technikom możemy zredukować towarzyszący nam stres.
Warto mieć na sobie luźne, niekrępujące ruchów ubranie oraz zabrać dodatkową parę skarpetek.
Prowadząca:
Agata Baranow - w 2013 roku ukończyła kurs Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) prowadzony przez Zenona Kruczyńskiego w Instytucie Psychoimmunologii w Gdyni, w trakcie certyfikacji nauczycielskiej w Mindfulness Association, prowadzi 8-tygodniowy program Mindfulness Based Living Course (MBLC) - "Życie w uważności", warsztaty i otwarte praktyki na SWPS w Sopocie.
Od 15 lat aktywnie działa w obronie praw zwierząt.