Otwarte wydarzenie rekrutacyjne Hotel Scandic Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Otwarte wydarzenie rekrutacyjne

Szukasz pracy? Dołącz do otwartego spotkania informacyjnego firmy Northvolt i dowiedz się jakie oferty pracy czekają na Ciebie!

Przedstawiciele firmy opowiedzą o działalności i rozwoju firmy w Europie i Polsce, benefitach dla pracowników oraz planach rekrutacyjnych. Będzie też możliwość indywidualnej rozmowy przy kawie z osobami zajmującymi się rekrutacją w Northvolt.
Agenda wydarzenia:
16:00 Rozpoczęcie spotkania
16:05 Prezentacja o firmie i przedstawienie ofert pracy
16:45-20:00 Indywidualne rozmowy z rekruterami

Firma Northvolt wkrótce kończy budowę największej w Europie fabryki systemów bateryjnych i magazynów energii, gdzie zatrudnienie znajdzie 500 osób. Inwestycja warta 200 milionów dolarów zlokalizowana jest na Stogach, w pobliżu Trasy Sucharskiego i biurowca Koga.

Czekamy na Ciebie w gdańskim hotelu Scandic od godz. 16:00 do 20:00!

Northvolt to europejski dostawca wysokiej jakości ogniw i systemów bateryjnych, wytwarzanych w sposób zrównoważony dla środowiska. Firma została założona w 2016 roku w Szwecji z misją budowy najbardziej ekologicznej baterii na świecie o minimalnym śladzie węglowym i najwyższych możliwościach recyklingu, aby zapewnić europejską transformację ku zdekarbonizowanej przyszłości. Northvolt zatrudnia ponad 4000 pracowników 115 różnych narodowości. Do tej pory spółka pozyskała kontrakty o wartości ponad 55 miliardów dolarów od takich kluczowych klientów, jak m.in. BMW, Fluence, Scania, Volkswagen, Volvo Cars i Polestar, co pozwoli na realizację planów uwzględniających recykling baterii i wykorzystywanie surowców, które w 2030 roku w 50 proc. będą pochodziły z recyklingu.

W 2018 roku Northvolt zdecydował się na otworzenie oddziału w Polsce, specjalizującego się w produkcji systemów bateryjnych. W zeszłym roku firma rozpoczęła w Gdańsku budowę największej w Europie fabryki magazynów energii (Northvolt Dwa) i właśnie kończy pierwszy etap tej inwestycji o powierzchni 25 tysięcy m². Łącznie spółka zainwestuje 200 milionów dolarów i zbuduje kompleks obejmujący 50 tysięcy m² o mocy produkcyjnej na poziomie 12 GWh.

W zakładzie produkowane będą magazyny bateryjne umożliwiające większe i lepsze wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii. Fabryka w Gdańsku będzie nadal produkowała także systemy bateryjne, wykorzystywane w przemyśle i budownictwie - m.in. do produkcji elektrycznych pojazdów górniczych lub koparek.