Potrzeba wytwarzania muzyki, kreowania dźwięków, melodii, a także poruszania się na różne sposoby towarzyszyła człowiekowi od zarania dziejów. Warsztaty to połączenie dwóch dziedzin: beatboxu formy rytmicznego tworzenia dźwięków za pomocą aparatu mowy oraz tańca współczesnego czerpiącego tutaj z naturalnych, fizjologicznych możliwości ekspresji ciała, skupiającego się na impulsie i intencji do ruchu.
Zajęcia obejmują: rozgrzewkę oddechową i głosową, naukę podstaw beatboxu, nagrywanie dłuższych fragmentów muzycznych za pomocą tzw. loopstacji, kolektywne ćwiczenia i gry ruchowe, tworzenie kombinacji opartych na elementach tańca współczesnego, a przede wszystkim: reagowanie ruchem na dźwięk i dźwiękiem na ruch, czyli różnorakie połączenia obu dziedzin w zadaniach twórczych.
Na zajęcia zapraszamy młodzież i dorosłych wszystkich ciekawych doświadczenia wspomnianej hybrydy, oraz chętnych do pracy zespołowej i indywidualnego treningu własnych umiejętności. Poziom zaawansowania nie ma znaczenia formuła warsztatów jest otwarta!
Prowadzący:
Jan Elf Czerwiński umiejętności beatboxowe nabywa od 2006 roku.Laureat krajowych mistrzostw (Mistrz Polski Polish Beatbox Battle 2018 kat. Loop Station, TOP4 WBW Beatbox 2017 Solo). Od tego czasu artysta rozwija się jako muzyk, showmen i konferansjer w trójmiejskim środowisku tworząc i wspierając takie projekty jak duet Bloop, Fala Zmiany, Muzalians, Chór Music Everywhere, Leśny skład. Tworzy własne kreacje oraz spersonalizowane aranżacje znanych utworów wykonując je przy użyciu wyłącznie aparatu mowy (bądź to na żywo, bądź z wykorzystaniem procesorów efektownych i stacji zapętlających) czerpiąc z wielu kręgów, ale zazwyczaj oscylując w granicach gatunków raggae, dnb, rock, house. Kompozycje te znajdują swoje miejsce na koncertach cechujących się zrelaksowana atmosfera, ale tez w przestrzeni teatralnej (spektakl "Nie rób scen" grupy projektowej Sopockiego Teatru Tańca, spektakl Mololo Czerwony Kapturek w gotik stajlu (który znalazł się w finale konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego The Best Off,)
Julia Starzyk - swoja przygodę z tańcem rozpoczęła w wieku 6 lat. Związana z umiłowana kultura Hip Hopu od 2017 roku poświęciła się całkowicie freestylu, ulicy i działalności artystycznej.
Występowała na wielu imprezach okolicznościowych jak i pokazach indywidualnie albo wraz z grupa Eat Beat oraz Mikael Anthony street. Brała udział w contestach i pokazach street Dance freestyle takich jak :"Bitwa na taniec", Opolski festiwal, Jarocin festiwal, Bitwa o wschod ,Nocka 5 elemetns workshop, licznych warsztatach: Bydgoszcz, Warszawa, Kraków, Wrocław, Rzeszów oraz jamach w Rzeszowie i Tarnowie.Uczestniczka obozu -Dope Camp, Catch the flava, Fair Play Dance Camp oraz Mikael fulll of mercy.
Pracuje w teatrze im. Solskiego w Tarnowie jako tancerka do spektaklu Akademia Pana Kleksa, oraz współpracuje w projekcie Tarnowska Przestrzeń Tańca
Obecnie prowadzi zajęcia w Studiu Tanecznik . Współpracuje z firmą Mikael w Krakowie i grupą Mikael Dance Project.
Projekt realizowany i dofinansowany w ramach programu Otwarty IKM