stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zapraszamy do Teatru Atelier na występ P.G.R. & Zilberman (Polska/Izrael), czyli koncert muzyki klezmerskiej oraz na promocję płytę "Poezjazz".

sty 11

sobota, g. 19.00

bilety 45 zł
Kup bilet
mar 4

wtorek, g. 19:00

Gdynia,
bilety 199 - 289 zł
Kup bilet
P.G.R.(Projekt Grzegorza Rogali) jest efektem fascynacji muzyką żydowską polskim folkiem i zagranicznych studiów jazzowego puzonisty i kompozytora Grzegorza Rogali.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


W czasie stypendium na Berklee College of Music w Bostonie młody polski jazzman poznał izraelską saksofonistką - Sagit Zilberman. Projekt, który powstawał w Polsce i Niemczech, wreszcie mógł zabrzmieć zgodnie z zamysłem połączenia jazzu z energią środkowej Europy, mieszających się kultur.

P.G.R. feat Sagit Zilberman ma za sobą ponad 100 koncertów w Polsce, Niemeczech na Ukrainie i w USA. Wystapił na znaczących festiwalach jazzowych i klezmerskich. Wystąpił na scenie JazzSchmiede w Düsseldorfie jak i w Parlamencie RP. Inne sceny na których wystąpił PGR to m.in.:

Kolory Polski (Filharmonia Łódzka), Festiwal Łódź Czterech Kultur, Flugery Lwowa, Gdanskie Noce Jazsowe, Festiwal Piwnicy Pod Baranami, Filharmonia Słupska, klub Blue Note Poznań. Tu promowaliśmy nasz "Enthuzjazzm" - muzykę z pierwszego albumu.

PGR&ZILBERMAN - CD Poezjazz release Tour w składzie:

Sagit Zilberman (IL) - saksofon altowy
Grzegorz Rogala - puzon
Krzysztof Szmańda - perkusja
Wojciech Pulcyn - kontrabas
Barbara Rogala - śpiew
Witold Janiak - fortepian

Spotkaliśmy się na Berklee College of Music w Bostonie. Moja muzyka inspirowana polskim i żydowskim folklorem oraz Johnem Zornem poruszyła Sagit, okazała się "brakującym elementem" mojej muzycznej układanki ...wspaniałą jazzmanką, człowiekiem i po prostu przyjacielem.

Nasz drugi wspólny album - "Poezjazz pokazuje nasze życie, odbite w lustrze utworów i ich tytułach. "Scattered", "The New Life-Appearance", "Song for Basia"

Chcemy naszych tradycji doświadczyć na nowo - tak jak my je czujemy i rozumiemy. Stąd pochodzą "Pieśń nad Pieśniami" i "Czerwone Jagody" oraz piosenki do tekstów Brunona Schulza.

"...Zdarzyć się tu może prawie wszystko - ujazzowiony mazurek, zorientalizowany standard Stella by Starlight, czy wreszcie rapowana hasydzka miniatura autorstwa Johna Zorna. I to właśnie duch tego charyzmatycznego saksofonisty, innowatora muzyki żydowskiej i muzycznego postmodernisty unosi się bodaj najwyraźniej nad muzyką Projektu Grzegorza Rogali..." (Autor - Marek Romański)