Czytanie performatywne współczesnego komediodramatu amerykańskiej autorki mieszkającej w Londynie. Hugh i jego dorosła córka Tiffany dowidzieli się właśnie o śmierci w wypadku samochodowym żony mężczyzny i matki dziewczyny. Choć są w szoku, starają się zorganizować pogrzeb i załatwić wszelkie konieczne formalności. Próby te tylko boleśnie uwypuklają ich chłodną relację. Nagle przychodzi do ich domu tajemnicza paczka, zawierająca kilkadziesiąt surowych kotletów na hamburgery. Załączany jest do niej pożegnalny list tragicznie zmarłej kobiety - zaangażowanej weganki! - w którym wyraża ona pragnienie, aby jej najbliżsi... ją zjedli.
Sarah Kosar, autorka dramatu "Mamoburger", przyjedzie 27 marca na czytanie jej sztuki w Klubie Żak i weźmie udział w dyskusji z widzami. Ta amerykańska dramatopisarka pochodzi z miasta Butler w Pensylwanii, od lat mieszka jednak w Londynie. Jest absolwentką Uniwersytetu Stanu Pensylwania oraz brytyjskiej Royal Central School of Speech and Drama. Sarah Kosar w 2016 roku została laureatką nagrody dla najbardziej obiecującego dramatopisarza Wielkiej Brytanii Exceptional Promise in Playwriting, była też nominowana do prestiżowej nagrody Verity Bargate Award w Soho Theatre, brytyjskiej nagrody teatralnej za nowe dzieło (2020). Prowadziła również kursy dramatopisarskie w londyńskim teatrze The Old Vic. Debiutowała w 2013 roku sztuką "Hot Dog", wystawianą w teatrach w Anglii oraz Stanach Zjednoczonych. Jej kolejne sztuki to "Mamoburger", " Dziesięć nocy Samanthy" (tytuł oryginału "Armadill") oraz "Our Name is not John". Kosar tworzy także słuchowiska radiowe.
"Mamoburger" to błyskotliwa, surrealistyczna opowieść, na przemian dowcipna i poważna, o budowaniu relacji rodzinnych, poczuciu winy, żegnaniu bliskiej osoby i radzeniu sobie z żałobą czy wreszcie o drobnych, ludzkich wadach, które nie sprawiają wcale, że stajemy się mniej warci miłości. Sztuka Sarah Koser miała swoją prapremierą w Londynie w 2016 roku, rok później wystawioną ją w Stanach Zjednoczonych.
Czytanie reżyseruje Maciej Konopiński, aktor teatralny i filmowy od ćwierć wieku związany z Teatrem Wybrzeże, wykładowca Studium Wokalno-Aktorskiego w Gdyni. Na PC Dramie występował on już jako aktor, wyreżyserował także czytanie "Supernova Live" Sandry Szwarc (2016 rok).