PC Drama - Maria Magda Klub ŻAK Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

PC Drama - Maria Magda

Polska prapremiera współczesnej sztuki niemieckiej. W tekście tym oniryczna, duszna atmosfera Miasteczka Twin Peaks zderza się z feministycznym odczytywaniem historii. Maria, nastolatka-outsiderka, trafia do katolickiej przyklasztornej szkoły dla trudnych dziewcząt z internatem. Nawiedza ją tu seria przedziwnych snów, których jednak nie potrafi nigdy dokładnie zapamiętać. Razem z nowymi koleżankami Magdą i Hildie, Maria usiłuje rozwikłać zagadkę znikających w tajemniczych okolicznościach uczennic szkoły. Okazuje się jednak, że ponury klasztor skrywa znacznie więcej mrocznych sekretów, których początek sięga wiele wieków wstecz.

Czytanie przygotuje Dorota Androsz, reżyserka, peformerka, aktorka Teatru Wybrzeże. Sztuka Maria Magda w maju 2021 roku zdobyła główną nagrodę w prestiżowym konkursie nowej dramaturgii Heidelberg Stückemarkt opowiada Androsz. Pisano o niej w prasie niemieckiej, że jest to radykalny tekst feministyczny, zdecydowanie najodważniejszy spośród nominowanych utworów. To dramat wyjątkowy; czasem ponury, z pogranicza snu i jawy, ale nie pozbawiony dystansu i poczucia humoru. Autorka sprawnie bawi się gatunkami science fiction i horroru. Dotyka tematów trudnych: dojrzewania, seksualności, grzechu i winy, świętości, kobiecości, macierzyństwa, władzy i dominacji. Jest tekstem niedosłownym i budującym drażniącą wielowarstwową narrację, otwierającym na dyskusję.
Przekład sztuki "Maria Magda" powstał dzięki wsparciu Goethe-Institut.

Maria Magda
autorka: Svenja Viola Bungarten | przekład: Iwona Nowacka | reżyseria: Dorota Androsz | obsada: Magdalena Gorzelańczyk, Urszula Kobiela, Agata Woźnicka, Paweł Pogorzałek | obsada i muzyka na żywo: Ewa Walczak | wizualizacje: Artur Lis | prowadzenie spotkania: Ewa Graczyk

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 - 25 zł
  • Bilet ulgowy
    15 zł
Bilety:
15 zł ulgowe* / 20 zł super zniżka* na Kartę do Kultury / 25 zł bez zniżek
* wyłącznie za okazaniem ważnej legitymacji i KARTY przy zakupie biletów (1 bilet na 1 legitymację / 1 KARTĘ)
Ulgowe bilety przysługują wyłącznie studentom studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (licencjackich i magisterskich, do 26 roku życia), uczniom, emerytom i rencistom oraz na Kartę Dużej Rodziny za okazaniem aktualnej, właściwej legitymacji lub karty.
Liczba miejsc biletowanych ograniczona do 120, udział w wydarzeniu przy zachowaniu dystansu i w masce.
Sprzedaż biletów i rezerwacje prowadzi kasa Klubu Żak:
- w dni robocze w godzinach od 15.00 do 21.00
- w soboty i niedziele od g.16.00 lub na pół godziny przed I seansem
Kontakt: kasa@klubzak.com.pl; Tel. 58 344 05 73 lub 58 345 15 90 w.117
Bilety bez zniżek można kupić w naszym sklepie internetowym:
https://tickets.klubzak.com.pl/ do wyczerpania puli lub do g.17.00 w dniu wydarzenia.
Rezerwacje: kasa@klubzak.com.pl. Potwierdzone rezerwacje na wydarzenie należy opłacić i odebrać w ciągu 3 dni od dnia potwierdzenia rezerwacji (nieopłacone w terminie rezerwacje są anulowane). Nie przyjmujemy rezerwacji na ostatnie 20 miejsc na dane wydarzenie.
Liczba biletów w danej puli limitowana. Zakupione bilety i karnety nie podlegają zwrotom. Wszystkie ceny zawierają podatek VAT. Na wydarzeniach w Klubie Żak miejsca nie są numerowane.
Zasady sanitarne: Prosimy o dezynfekcję rąk po wejściu do Klubu. Noszenie masek na terenie Klubu Żak jest obowiązkowe. Prosimy o zachowanie dystansu. Prosimy o zajmowanie oznaczonych miejsc. Prosimy o wypełnienie formularza kontaktowego dostępnego w holu kina (podstawowe dane widzów uczestniczących w wydarzeniach: imię i nazwisko, data i godzina wydarzenia, kontakt do uczestnika wydarzenia (nr telefonu), zgoda na przekazanie tych danych służbom sanitarnym w przypadku potwierdzenia obecności osoby z SARS-CoV-2 na danym wydarzeniu. Dane będą zbierane w celu poinformowania uczestników wydarzenia o ewentualnym kontakcie z osobą zakażoną. Formularze będą przechowywane przez 14 dni, a następnie niszczone.
Środki bezpieczeństwa: dostępne są środki do mycia i dezynfekcji rąk, w holu, w kawiarni, w toaletach, przy wejściach do kina i do Klubu; pojemniki na zużyte środki ochrony osobistej znajdują się przy wszystkich wyjściach z Klubu.
W Klubie Żak obowiązuje zakaz rejestracji imprez i zakaz robienia zdjęć profesjonalnym sprzętem w trakcie koncertów, przedstawień, seansów filmowych i zajęć warsztatowych. Klub Żak zastrzega sobie prawo do zmiany programu.