Pamiętnik Florki Kino Kameralne Cafe Gdańsk Sprawdź!
stat

Uwaga! Impreza już się odbyła

Pamiętnik Florki

projekcje filmowe

termin
lut 18
poniedziałek Godz. 12:30
miejsce Kino Kameralne Cafe
adres Gdańsk, Lektykarska 4 (Wejście po prawej stronie od wejścia głównego do hotelu)
bilety
10 zł
sprzedaż 58 690-70-75

Zapraszamy serdecznie na Ferie z Florką w roli głównej w Kino Kameralne Cafe. Każdego dnia wyświetlamy inny zestaw serialu animowanego "Pamiętnik Florki".

Kino Seniora

w każdą środę (do 31.12), g. 12:00

Kino na Szekspirowskim

w każdą sobotę (od 29.06 do 31.08.2019), g. 21:30

"Pamiętnik Florki", polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, to mądra i pouczająca propozycja dla młodych widzów, oparta na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel ("Florka. Z pamiętnika Ryjówki", "Florka. Listy do Józefiny", "Florka. Listy do Babci", "Florka. Mejle do Klemensa"). Serial wyprodukowało łódzkie Studio Filmowe Anima-Pol.

Serial pokazuje świat z perspektywy kilkuletniej, małej ryjówki Florentyny, która jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i dochodzi do własnych wniosków - nie zawsze słusznych, ale za każdym razem odkrywczych. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym rzeczom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać. Próbuje także oswajać swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Jednocześnie Florka została obdarzona ogromnym poczuciem humoru, przez co przeżywane przez nią przygody nabierają lekkości i wdzięku.

W poznawaniu świata i siebie samej Florce towarzyszą trzy przyjaciółki - koszatniczki Celestyna, Albertyna i Michalina. Jednak najważniejszą rolę w życiu małej ryjówki pełni dom rodzinny, który stanowi ostoję bezpieczeństwa i spokoju. A rodzice Florki, choć niepozbawieni wad i słabości, sprawiają, że ryjówka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie. Dzięki temu ma ona odwagę zadawać pytania i nie zraża się brakiem odpowiedzi na nie.

"Pamiętnik Florki" charakteryzuje wnikliwa umiejętność obserwowania świata oraz realizm codziennych dziecięcych problemów i społecznych relacji ukazany z lekkością, ciepłem i poczuciem humoru. Urok głównej bohaterki polega na jej dziecięcej dociekliwości i mądrości, która uświadamia, jak niepotrzebnie dorośli komplikują proste rzeczy. Oglądając serial widzowie szybko przekonują się, że świat ryjówek jest uderzająco podobny do świata ludzi i można się w nim przejrzeć jak w zwierciadle.


Każdego dnia wyświetlamy inny zestaw Florki.
Czas trwania 1 godz.

Bilety dostępne na miejscu w cenie 10 zł.
Rezerwacje pod numerem tel. 58 690-70-75 lub
bilety@kinokameralnecafe.pl