stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Serdecznie zapraszamy na pierwszą w Nowym Roku sesję z udziałem Pandadread Sound System w stoczniowym Buffecie. Tym razem mamy dla Was niespodziankę - chłopaków z Pandadread wesprze wokalnie weteran londyńskiej sceny sound systemowej Dixie Peach, autor wielu dancehallowych hitów lat osiemdziesiątych i steppersowych hymnów nagrywanych dla m.in. Disciples i Jah Tubby's, przez prawie 30 lat charyzmatyczny singjay Jah Tubby's World System.

mar 7

piątek, g. 18:00

Gdynia,
bilety 100 zł
Kup bilet
maj 24

sobota, g. 19:00

bilety 119 - 149 zł
Kup bilet
Dixie Peach (właściwie Anthony Gayle) zaczął śpiewać publicznie w wieku 9 lat w londyńskiej Latchmere Primary School. Jako nastolatek udzielał się w roli deejaya i selektora w Young Lion Sound System oraz budował wraz z bratem i przyjaciółmi własny sound system - Killerwatt Sound. Chociaż Dixie nie do końca był przekonany o swoich umiejętnościach wokalnych, namawiany przez przyjaciół nagrał w 1984 roku swój pierwszy 7" singiel dla labelu Jah Tubby's (Y&D) ze wschodniego Londynu.

folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście


Popularność utworu "Pure Worries" przerosła oczekiwania wszystkich - zajął 11 miejsce w brytyjskich notowaniach i pierwsze w... Hong Kongu. Zachęcony sukcesem zaczął nagrywać kolejne
dancehallowe hity dla Jah Tubby's, jak "Spin Spin", "Slaughter", "Tonight Is The Night" czy "Ragga Muffin And Rambo", który dotarł na 1 miejsca brytyjskich list przebojów. O jakości numerów Dixie Peacha z tamtych lat, najlepiej świadczy to, że doczekały się wielu reedycji i do dziś wciąż są grane przez sound systemy na całym świecie.

Przez lata Dixie Peach występował w niemal całej Europie solowo i jako wokalista Jah Tubby's Sound System, pojawiając się na scenach obok takich wykonawców jak Aswad, Erroll Bellot, Deborah Glasgow, Johnny Clarke, Junior Delgado, Ronnie Davis. Po 20 latach na scenie sound systemowej Dixie Peach deklaruje swoją dojrzałość muzyczną i liryczną nagrywając wraz z Offbeat Posse numer "What Am I To Do" (10" Jah Tubby's). Melancholijne, rootsowe dźwięki z mocnym, zaangażowanym duchowo i społecznie przekazem, to nowy kierunek obrany przez artystę.

Na szczęście Dixie Peach nie zerwał zupełnie z dancehallową przeszłością i wciąż można go usłyszeć wykonującego digitalne hity z lat '80. W styczniu 2012 roku Dixie Peach odwiedzi Gdańsk, gdzie na jedynym w Polsce występie w klubie Buffet wspomoże wokalnie lokalny Pandadread Sound System.

www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com
www.youtube.com



--------------------------------------------------

Pandadread Sound System to dziesięciokilowatowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji nie boją się eksperymentować z jej nowoczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Aktywnie zaangażowany w głoszenie wyzwolenia ludzi i zwierząt, religijnej tolerancji i złośliwej kontestacji kultury popularnej, rozdziera umysły i serca poprzez muzykę odwołującą się do najgłębszych korzeni. Radykalna postawa niesiona przez głęboki bas w dubową przestrzeń, silnie uderza ideą lokalnej etniczności i przede wszystkim świetnej zabawy.

Przez ponad 5 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw Pandadread dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji roots/dub na Pomorzu. Selektorzy Pandadread - DHS i bratrat, postanowili jednak pójść dalej. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne, oparte na ciężkim subbasie nagłośnienie o unikalnym brzmieniu. Latem 2009 roku zrealizowali swoje marzenie, stając się pierwszym dubowym Sound
Systemem na północ od stolicy.



"Na palcach jednej ręki można wymienić kluby w Trójmieście posiadające warunki do grania reggae, dubu czy nawet dubstepu w takiej formie, jak to się robi w Londynie czy Leeds, a dopiero przy odpowiedniej jakości basu ta muzyka nabiera tak na prawdę sensu" - mówi bratrat. "Robiliśmy już wstępne testy i byłem zaskoczony, że moje stare i ograne płyty brzmią jakbym słyszał je pierwszy raz" - dodaje DHS - "nie mogę się doczekać zaprezentowania wielu płyt, które czasem i kilka lat czekały na tą chwilę, ponieważ w normalnych, klubowych warunkach ich granie nie miało sensu".

Rytm, wolność i bezkompromisowa walka z wszechobecnymi agentami systemu są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread Sound System utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia.

www.pandadread.reggaenet.pl