Papier czerpany - ukryta poezja Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Papier czerpany - ukryta poezja

Zapraszamy na pierwszą odsłonę warsztatów poświęconych starym technikom rękodzieła artystycznego. W kameralnej grupie, pod opieką doświadczonej instruktorki, wprowadzimy Cię w świat papieru czerpanego. Odpowiemy na pytania, co znaczy "czerpany", kto go wymyślił, jak wytwarzano go w dawnych czasach.

Nauczymy Cię pradawnej metody czerpania papieru oraz dalszego przygotowania go do użytku. Poznasz różne możliwości wykorzystania własnoręcznie zrobionego papieru (będziemy robić obrazki, kartki okolicznościowe, księgi, abażury itp.).
Podarujemy Ci wiedzę i umiejętności, które umożliwią Ci zorganizowanie małego papierniczego warsztatu w domowych warunkach i dalsze zgłębianie ulotnego, delikatnego uroku tej dziedziny.

Warsztaty obejmują dwa spotkania, każde trwa 3 godziny.
Terminy: 25.05 i 1.06., godz. 16.00-19.00.
Zapisy: drogą elektroniczną pod adresem pracownia@wspolnotagdanska.pl
Odpłatność: 250 zł za dwa spotkania oraz materiały

Zapewniamy wszystkie materiały i akcesoria, a wykonane prace staną się własnością uczestników.
Chętnych prosimy o przyniesienie materiału roślinnego (kwiaty, trawy, zasuszone lub świeże), który wzbogaci strukturę papieru.
Konieczne - swobodny strój i pogodny nastrój

Prowadząca
Grażyna Jackowska, doświadczona rękodzielniczka, miłośniczka tradycji ludowej, z długoletnią praktyką w pracy pedagogicznej z amatorami i profesjonalistami. Praktykę rękodzielniczą zdobywała na licznych kursach - tkactwa, czerpania papieru, malowania na jedwabiu, plecionkarstwa, w Polsce i zagranicą.

Współpracowała i pracowała z dziesiątkami artystów i instytucji kultury, m.in. z artystą plastykiem Łukaszem Rogińskim, Fundacją Sprawni Inaczej, Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich i Klukach, Scholą Teatru Węgajty, WTZ Tratwa, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.