Papier czerpany - ukryta poezja Oliwski Ratusz Kultury Gdańsk Sprawdź!
stat
PATRONAT

Papier czerpany - ukryta poezja

Zapraszamy na pierwszą odsłonę warsztatów poświęconych starym technikom rękodzieła artystycznego. W kameralnej grupie, pod opieką doświadczonej instruktorki, wprowadzimy Cię w świat papieru czerpanego. Odpowiemy na pytania, co znaczy "czerpany", kto go wymyślił, jak wytwarzano go w dawnych czasach.

w każdy czwartek (od 10.09 do 08.10.2020), g. 17:00 - 20:00

Nauczymy Cię pradawnej metody czerpania papieru oraz dalszego przygotowania go do użytku. Poznasz różne możliwości wykorzystania własnoręcznie zrobionego papieru (będziemy robić obrazki, kartki okolicznościowe, księgi, abażury itp.).
Podarujemy Ci wiedzę i umiejętności, które umożliwią Ci zorganizowanie małego papierniczego warsztatu w domowych warunkach i dalsze zgłębianie ulotnego, delikatnego uroku tej dziedziny.

Warsztaty obejmują dwa spotkania, każde trwa 3 godziny.
Terminy: 25.05 i 1.06., godz. 16.00-19.00.
Zapisy: drogą elektroniczną pod adresem pracownia@wspolnotagdanska.pl
Odpłatność: 250 zł za dwa spotkania oraz materiały

Zapewniamy wszystkie materiały i akcesoria, a wykonane prace staną się własnością uczestników.
Chętnych prosimy o przyniesienie materiału roślinnego (kwiaty, trawy, zasuszone lub świeże), który wzbogaci strukturę papieru.
Konieczne - swobodny strój i pogodny nastrój

Prowadząca
Grażyna Jackowska, doświadczona rękodzielniczka, miłośniczka tradycji ludowej, z długoletnią praktyką w pracy pedagogicznej z amatorami i profesjonalistami. Praktykę rękodzielniczą zdobywała na licznych kursach - tkactwa, czerpania papieru, malowania na jedwabiu, plecionkarstwa, w Polsce i zagranicą.

Współpracowała i pracowała z dziesiątkami artystów i instytucji kultury, m.in. z artystą plastykiem Łukaszem Rogińskim, Fundacją Sprawni Inaczej, Muzeum Etnograficznym we Wdzydzach Kiszewskich i Klukach, Scholą Teatru Węgajty, WTZ Tratwa, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.