Pchle Targi na Abrahama Gdynia Sprawdź!
stat

Pchle Targi na Abrahama

Rada Dzielnicy Śródmieście wraz z miastem Gdynia zapraszają wszystkich mieszkańców do udziału w cyklu sąsiedzkich Pchlich Targów. Sprzedaj, oddaj, wymień, to co zalega Ci w piwnicy i spędź miło niedziele przedpołudnie.

Tradycja Pchlich targów coraz śmielej rozgaszcza się w polskiej świadomości. Tak jak Nowy Jork, czy Londyn, tak też Gdynia doczekała się swojego targu. Dzięki staraniom Rady Dzielnicy Śródmieście już 24 kwietnia na Woonerfie odbędzie się pierwszy z cyklu Pchlich Targów na Abrahama. Na odnowionym odcinku ulicy będzie można sprzedać, wymienić i oddać niepotrzebne rzeczy w myśl zasady, że to niepotrzebne jednemu, stanie się skarbem drugiego. Targi mają być też okazją do bliższego poznania sąsiadów, integracji oraz innej formy spędzania wolnego czasu.

"Pomysł na pchle targi, to przede wszystkim pomysł na stworzenie miejsca spotkań, na rodzinną imprezę. Spotkamy się w bezpiecznej przestrzeni, bez ruchu samochodowego. Raz w miesiącu, aż do sierpnia Gdynia będzie miała przez kilka godzin swój jedyny deptak - może na tyle się spodoba, że zostanie z nami na dłużej. Zapraszamy!" - mówi Łukasz Piesiewicz, pomysłodawca Pchlich Targów na Abrahama i radny dzielnicy Śródmieście.Organizatorzy zaplanowali pięć odsłon targu (od kwietnia do sierpnia), każda poświęcona innej tematyce. W każdą drugą niedzielę miesiąca (w kwietniu wyjątkowo w czwartą niedzielę) w godzinach od 10:00 do 14:00 warto będzie przejść się na Abrahama i odkryć sąsiedzkie skarby. Aby wystawić się ze swoim stoiskiem podczas targu, należy wcześniej zgłosić mailowo chęć uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem: targ@smr.com.pl (najpóźniej na dwa dni przed wydarzeniem). Wystawienie swojego stoiska jest darmowe. Obowiązuje kaucja - 20 zł za rezerwację stoiska (zwrotna w dniu wydarzenia). W przypadku skorzystania z infrastruktury wystawienniczej (stoły, krzesła, wieszaki) kaucja przekazywana jest na poczet wynajmu sprzętu.

Pchle Targi na Abrahama przeznaczone są jedynie dla prywatnych podmiotów, zgłoszenia profesjonalnych stoisk sprzedażowych nie będą brane pod uwagę. Wszystkich zainteresowanych Pchlimi Targami na Abrahama zachęcamy do śledzenia informacji w facebookowym wydarzeniu.

Kalendarium:
24.04. - Rowery - akcesoria, rowery, warsztat rowerowy, zbiórka rowerów dla uchodźców
8.05. - Ubrania - dodatki, ubrania, można wymieniać, można sprzedawać
12.06 - Sztuka - starocie, twórczość własna, twórczość lokalnych artystów
10.07. - Rośliny - wymiana, sprzedaż roślin doniczkowych
14.08. - Działka - przetwory, owoce, warzywa
14.08. - Dziecięcy Pchli Targ - wszystkie rzeczy dla dzieci (zabawki, ubrania, podręczniki)

w każdą sobotę (do 27.08), g. 10:00

Sopot,

w każdą niedzielę (do 25.09), g. 09:00 - 15:00