Pchli Targ powstał ze względów czysto egoistycznych. Chciałam mieć możliwość kilka razy w roku wybrać się z dziećmi na zakupy gdzieś, gdzie znajdę rzeczy ładne, niemasowe, wykonane z pomysłem i pasją, a do tego spotkam tam tych, którzy te wszystkie rzeczy tworzą / wymyślają / projektują.
Do współpracy zapraszamy ściśle wyselekcjonowaną grupę wystawców. Najważniejszym czynnikiem warunkującym jest jakość. Szukamy długo i znajdujemy niezwykłe talenty, których odkrywanie jest najprzyjemniejszym etapem pracy nad przygotowywaniem imprezy. Zależy nam na ludziach, dlatego nie współpracujemy ze sklepami wielobranżowymi ani przedstawicielami handlowymi.
Nie sprzedajemy plastikowych pluszaków, ani pluszowych plastików. Darmo też szukać u nas księżniczkowych, czy kubusiowych motywów. Chyba, że są to księżniczki i kubusie z charakterem;) Każda edycja Pchlego Targu odbywa się w innym miejscu. Odnajdywanie kolejnych lokalizacji na mapie miasta jest drugą najprzyjemniejszą kwestią organizacyjną. Dbamy o kontekst, dlatego miejsce dopasowane jest do okoliczności. Ma być przede wszystkim ładnie, wygodnie i klimatycznie, czyli w pełnej opozycji do galerii handlowych.
Pchli Targ, poza kiermaszem ma być również okazją do spotkania artystów i projektantów. Ma być imprezą, z której poza zakupami wyniesiemy mnóstwo inspiracji i pozytywnej energii od ludzi, którzy biorą w niej udział. Pierwsza edycja odbyła się w marcu na Mokotowie (restauracja Biosfeera). Pomimo topniejącego jeszcze śniegu, frekwencja odwiedzających przerosła oczekiwania wszystkich. Do tego świetny klimat: rysujące na podłodze dzieciaki, siedzący na kanapach ludzie z talerzami pysznego jedzenia na kolanach, rozmowy na poziomie pełnego porozumienia. Znaleźli się tam ludzie nadający na tych samych falach.
Podobnie było podczas drugiej edycji. Środek czerwca (choć pogoda na to nie wskazywała) i niesamowite miejsce (Spokojna 15). Stoiska ustawione na brukowanym dziedzińcu restauracji, znajdującej się w 19-wiecznym budynku należącym do warszawskiej ASP. Do tego pas trawy, koce, piaskownica i 30 pięknych kramów.
Trzeci Pchli Targ wyjeżdża nad morze. Podczas długiego sierpniowego weekendu (13.08) spotkamy się na sopockiej plaży w miejscu niezwykłym. Zatoka Sztuki - otwarte niedawno centrum kulturalno - artystyczne jest przepełnione twórczą energią. Równolegle odbywać się tam będzie Sopot Fringe Festiwal, Jest to pierwszy w Polsce festiwal artystyczny, który będzie miał formułę "open
access" czyli swój udział może zgłosić każdy, bez względu na dziedzinę sztuki, poziom zaawansowania, wiek czy pochodzenie.
Festiwal startuje o godz. 8:00 13 sierpnia i będzie miał formułę 24-godzinnego poligonu działań twórczych. Na Pchli Targ zapraszamy od 16:00 do zachodu słońca.