stat
Impreza już się odbyła

Performance Faf and Tsalar honoring

Projekt Faf and Tsalar honoring 2021 przybiera formę performance partycypacyjnego, funkcjonującego pomiędzy strefą muzealną a taneczną. Całość usytuowana jest w momencie, w przyszłości, w którym ludzkość osiągnęła punkt podziału między tymi, którzy mogą i nie mogą kontrolować materii. Performance funkcjonuje jako LAPR (live action role play) mający na celu przybliżenie uczestników do Wieczności. Jako projekt całościowy, Faf and Tsalar honoring, 2021 będzie miał premierę w Goyki 3 Art Inkubatorze w Sopocie w dniach 11 i 12 grudnia 2021 roku.

Faf and Tsalar honoring to nowy projekt Insitute for Mastering of Time, w skład którego wchodzą artyści Arseny Zhilyaev, Asya Volodina, Nika Ham, Nikolay Karabinovych i Vika Zhuravleva. Instytut zawdzięcza swoją nazwę teoretycznemu pismu Waleriana Murawiowa, który zaproponował możliwość naukowego opanowania czasu w oparciu o unikalną mieszankę matematycznej teorii zbiorów, filozofii czasu Henri Bergsona i idei technologicznej nieśmiertelności i zmartwychwstania Nikolaia Fedorowa.

Następnie będzie miał swoją premierę w Galerii Foco w Lizbonie, 17 grudnia 2021 roku.
Uczestnicy będą brać aktywny udział w działaniach Institute for Mastering of Time. Obowiązują zapisy. W każdym performansie może uczestniczyć do 8 osób.
Wstęp bezpłatny.

Faf and Tsalar honoring
Performance: Institute for Mastering of Time
Arseny Zhilyaev, Asya Volodina, Nika Ham, Nikolay Karabinovych i Vika Zhuravleva
Kuratorki: Kasia Sobczak & Josseline Black
Partner: Galeria Foco, Lizbona

Daty performance
11.12 | godz. 16.00 w języku angielski i 19.00 w języku polskim
12.12 | godz. 17.00 w języku polskim
Performance każdorazowo potrwa około 1,5 godziny.

Zapisy
11.12, godzina 16.00  https://app.evenea.pl/event/performance1/
11.12, godzina 19.00 https://app.evenea.pl/event/performance2/
12.12, godzina 17.00 https://app.evenea.pl/event/performance3/

Institute for Mastering Time to organizacja Wiecznych/ Eternals zajmująca się optymalizacją matryc organizacji czasoprzestrzeni. Uważa się, że Wieczni/ Eternals przybywają do naszego sektora Wszechświata z niedostępnych stref multiwersum lub ze słabo poznanej przyszłości (szare strefy czasowe). Działalność IMT to przede wszystkim treningi organizowane przez grupę ochotników w celu sprawdzenia zdolności Ziemian do panowania nad materią. Większość treningów korzysta z LARP (live action role-playing) oraz wykorzystuje dzieła sztuki, angażując grupę od 3 do 15 osób. Pochodzenie nazwy instytutu zwykle tłumaczone jest badaniami pioniera radzieckiego kosmizmu, Waleriana Murawiewa, który zaproponował wykorzystanie produktywnej matematyki świata do osiągnięcia maksymalnej optymalizacji czasoprzestrzeni, zwycięstwa nad śmiercią i zmartwychwstania wszystkich, którzy kiedykolwiek żyli. Wieczni/ Eternals uważają, że na obecnym etapie rozwoju ludzkości najbardziej dostępnym środkiem do osiągnięcia celów Murawiewa jest system sztuki, ponieważ działa on jako prototypowy model przyszłych technologii panowania nad czasem. Projekty IMT były pokazywane m.in. w Bard Graduate Center (Nowy Jork), Modern Gallery (Lublana), Bonner Kunsthale (Sztokholm), Garage Museum (Moskwa) i Manifesta 13 (Marsylia).

Performace jest częścią rocznego cyklu Tool Cycle: New visualisations for activated bodies odbywajacego się w 2021 roku pomiedzy Goyki 3 Art Inkubatorem w Sopocie i Galerią Foco w Lizbonie.
Więcej o cyklu: https://goyki3.pl/2021/02/15/tool-cycle-new-visualisations-for-activated-bodies/
 

Informacja o biletach

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy.