stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piano Day: Kuba Stankiewicz - Kilar/ Michał Ciesielski

Fundacja Vademecum i U Muzyk'uff zapraszają! Już 20 czerwca o godz.20:00 Piano Day U Muzyk'uff. Na jednej scenie wystąpi dwóch znakomitych polskich pianistów jazzowych.

gru 27

piątek, g. 20:00

Sopot,
Wstęp wolny
gru 28

sobota, g. 18:00

Wstęp wolny
Bilety na chwilę obecną WYPRZEDANE! Prosimy próbować po 19tej, jeśli pojawią się zwroty lub też wcześniejsze rezerwacje nie zostaną odebrane.

jazz - koncerty w Trójmieście




W pierwszej części koncertu recital Michała Ciesielskiego,młodego niezwykle utalentowanego pianisty, aranżera i kompozytora.

Zaś po krótkiej przerwie na scenie zagości muzyka wybitnego polskiego kompozytora, Wojciecha Kilara w genialnych interpretacjach Kuby Stankiewicza, jednego z naszych najwybitniejszych pianistów jazzowych.

Muzyka filmowa W.Kilara "Zazdrość i medycyna", "Ziemia obiecana", "Trędowata", "Przygody pana Michała" w jazzowych odcieniach Kuby Stankiewicza została wydana na płycie zatytułowanej "Kilar"

Bilety w cenie- przedsprzedaż 30 zł/ w dniu koncertu 35 zł.
Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Miasta Gdyni.

Patronat medialny Radio Gdańsk, trojmiasto.pl, jazzsoul.pl, etherjazzu.pl, radiojazz.fm, Slow life Food&Garden, gogdynia.pl, eratuszgdynia.pl, pitupitu.info, miastokultury.pl.


Michał Ciesielski
Kompozytor, aranżer i pianista jazzowy. Ukończył z wyróżnieniem studia licencjackie na specjalności Kompozycja i aranżacja jazzowa na AM w Gdańsku w klasie prof. Leszka Kułakowskiego. Przez rok studiował na instytucie Jazzu w Katowicach w klasie prof. Jacka Glenca.

Obecnie na powrót związany z AM w Gdańsku jako pedagog, student Kompozycji i Aranżacji oraz Fortepianu Jazzowego w klasie prof. Włodzimierza Nahornego.

Michał ma na swoim koncie kilkadziesiąt autorskich kompozycji i aranży na przeróżne składy (od tria fortepianowego, przez kwartet smyczkowy, zespół wokalny, po big band i orkiestrę symfoniczną) w różnych stylistykach (jazz, muzyka poważna, pop, funk, gospel, muzyka do sztuk teatralnych i do filmu). Laureat licznych nagród (międzynarodowy konkurs kompozytorski im. Krzysztofa Komedy w Słupsku, Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie, Fama 2011, RCK pro Jazz Festiwal, School & jazz Festiwal). Jako pianista jazzowy występował z licznymi składami w całej Polsce a także w Niemczech i w Anglii.

W swojej grze pragnie zachować równowagę między błyskotliwością i humorem, a romantyzmem i intymnością wyrazu.

Kuba Stankiewicz
Karierę rozpoczynał w drugiej połowie lat 80., grając z zespołem Jana "Ptaszyna" Wróblewskiego, potem z kwintetem i kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego (płyty "Open" i "Song Of Innocence").

W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie, a dyplom w klasie fortepianu odebrał wraz z wyróżnieniem Nagrodą Oscara Petersona. Był półfinalistą prestiżowego Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Z czasów "amerykańskich" warto także wspomnieć o współpracy z orkiestrą legendarnego klarnecisty i bandleadera Artiego Shawa.

Po powrocie do kraju założył własny kwartet z udziałem saksofonisty Henryka Miśkiewicza, kontrabasisty Adama Cegielskiego i perkusisty Cezarego Konrada, z którymi w 1993 r. nagrał płytę "Northern Song", uznaną przez czytelników magazynu "Jazz Forum" za najlepsze nagranie roku.

Współtworzył też legendarną wrocławską formację Traveling Birds Quintet (z kontrabasistą Darkiem Oleszkiewiczem, trębaczem Piotrem Wojtasikiem, saksofonistą Piotrem Baronem i perkusistą Cezarym Konradem) - nagrania tego zespołu ("Traveling Birds Quintet" z 1994 r. i "Return To The Nest" z 1995 r.) ugruntowały jego pozycję na krajowej scenie.

Wśród innych muzyków, z którymi grał, warto wymienić saksofonistę Scotta Hamiltona, trębacza Arta Farmera (płyta "Art in Wrocław") i wokalistkę Sheilę Jordan. Pod koniec lat 90. powstał nostalgiczny album "Ulice wielkich miast" z opracowaniami piosenek Agnieszki Osieckiej. A w kilka lat później bezprecedensowy na gruncie jazzu "Chopin Songbook" z jazzowymi ujęciami pieśni (osobno w wersjach polskiej i angielskiej), który pianista przedstawił także na festiwalu Jazz Jamboree w 2003 r. i, po długiej przerwie, ponownie w roku 2010 w ramach Roku Chopinowskiego.

Od lat Kuba Stankiewicz zajmuje się działalnością pedagogiczną; w 2009 roku obronił doktorat na Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Jest także wysoko cenionym specjalistą od muzycznych programów komputerowych (Apple Certified Logic Trainer).