Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie Opinie (22)

Bardzo oryginalny koncert odbędzie się 16 sierpnia na osiedlu Przylesie. "Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie" to propozycja kulturalna dla mieszkańców Sopotu, która wydarzy się w atrakcyjnym miejscu koncertowym - na dachu bloku przy ul. 23 Marca 91 c. Koncertowi będzie towarzyszyła akcje zbierania funduszy na operację 15-letniego uzdolnionego pianisty Mikołaja Charuka, absolwenta Sopockiej Szkoły Muzycznej.

Relacja z imprezy

cze 15

wtorek, g. 20:00

Gdańsk sopot,
Zapraszamy mieszkańców do wysłuchania kameralnej muzyki fortepianowej z balkonów.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście
Zagrają: Sławek Jaskułke, Aleksandra Mońko-Allen, Dominik Kisiel, Tomasz Szwelnik. Koncerty będą wykonane przez doświadczonych artystów prezentujących muzykę fortepianową różnorodnych gatunków, jak: klasyka, muzyka improwizowana, jazz czy muzyka ilustracyjna. Muzycy zagrają na specjalnie skonstruowanym mobilnym fortepianie umieszczonym na dachu wieżowca.

Oryginalna forma koncertu fortepianowego będzie również zarejestrowana przez kamerę umieszczoną na dronie oraz kamerę tradycyjną. Zapraszamy zatem już teraz do obejrzenia relacji video z koncertu.

Koncertowi "Piano w naturze w Gołębiewskiej Dolinie" będzie towarzyszyła rónież akcje zbierania funduszy na operację 15-letniego uzdolnionego pianisty Mikołaja Charuka, absolwenta Sopockiej Szkoły Muzycznej. Fundacja Źródło Tworzenia kontynuuje pomoc dla uzdolnionego pianisty również w 2020 r. Nagrany film promocyjny będzie na końcu zachęcał do trwającej zbiórki internetowej: www.zrzutka.pl/pianista.

Inspiracją do utworzenia nazwy wydarzenia jest dawna nazwa ul. 23 Marca, czyli Taubenwasserweg (Droga Gołębiewska), a miejsce, w którym obecnie znajduje się osiedle Przylesie, nazywano Gołębiewską Doliną.