stat
Impreza już się odbyła
Aktualna impreza artysty
Cztery Pory Roku - Antonio Vivaldi

Piazzolla - Cztery pory roku, Niedzielne spotkania z muzyką 13:13

Zapraszamy na ostatni koncert pierwszego sezonu cyklu koncertów kameralnych "Niedzielne spotkania z muzyka 13:13".

gru 15

niedziela, g. 18:00

Gdańsk,
bilety 105, 135, 175 zł
lut 15

sobota, g. 16:00

bilety 108 zł
Kup bilet
W programie usłyszymy słynne Cztery pory roku Astora Piazzolli oraz utwory gdańskiego kompozytora Marka Czerniewicza: walc "Upadek" i "Ostatni dzień sierpnia". Dodatkowo zaaranżowane przez M. Czerniewicza na trio fortepianowe Polskie drogi Kurylewicza i Libertango A. Piazzolli.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Wykonawcami koncertu będzie Hadron Trio w składzie

Tomasz Jocz - fortepian
Tomasz Diakun - skrzypce
Agnieszka Kaszuba - wiolonczela

Tomasz Jocz ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku,
w klasie fortepianu profesora Zbigniewa Śliwińskiego. Swoje umiejętności rozwijał pod kierunkiem wybitnych pianistów i pedagogów: Bernarda Ringeissena (Francja), Aleksandra Orlowieckiego (Rosja), Bernarda Robertsa (Wielka Brytania).Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był nagradzany i wyróżniany na wielu konkursach pianistycznych i kameralnych; do najważniejszych zalicza: Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny na Stypendia Towarzystwa im. F. Liszta we Wrocławiu (laureat dwóch edycji konkursu), Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (otrzymał również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie utworu z orkiestrą), Grand Prix Festiwalu Kameralistyki Młodych w Kłodzku (trio klarnetowe), nagroda specjalna za wykonanie Partity

W. Lutosławskiego (w duecie ze skrzypcami) oraz Międzynarodowy Konkurs Współczesnej Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie (kategoria duety).

Ma w swoim dorobku liczne nagrania radiowe i telewizyjne, spośród których na szczególną uwagę zasługuje jedyne w Polsce zarejestrowane wykonanie Koncertu D-Dur op. 21 na skrzypce i fortepian i kwartet smyczkowy E. Chaussona (partia kwartetu została opracowana na orkiestrę kameralną). Nagrania dokonała firma DUX.

Obecnie jest wykładowcą z tytułem doktora na macierzystej uczelni.

Tomasz Diakun - skrzypek, kameralista, uczeń prof. Mirosławy Pawlak. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Był koncertmistrzem Akademickiej Orkiestry Symfonicznej w Gdańsku oraz Filharmonii Koszalińskiej. Założyciel Niekonwencjonalnej Orkiestry Kameralnej. W latach 1999-2003 prowadził ją i dał się poznać jako znakomity organizator i pomysłodawca projektów łączących muzykę z tańcem współczesnym, światłem, poezją, kabaretem oraz filmem. Obecnie I skrzypek Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Jest też liderem kwartetu smyczkowego Baltic. Z kwartetem stworzył w 2013r. nowy cykl muzyczny "Niedzielne spotkania z muzyką 13:13", które odbywają się w siedzibie Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki, oraz ciekawy nowatorski projekt Chillout Classic. Współpracował z Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Tomaszem Szymusiem, Mirosławem Baką, Gdańskim Teatrem Tańca oraz z grupą kabaretową "Goście z Kosmosu''.

Agnieszka Kaszuba ukończyła Akademię Muzyczną w Bydgoszczy
w klasie wiolonczeli prof. Renaty Marzec. Od 2000r. jest związana z Państwową Operą Bałtycką (I głos wiolonczel) oraz jest pedagogiem Zespołu Szkół Muzycznych w Gdańsku-Wrzeszczu. Prowadzi aktywną działalność koncertową jako kameralistka. Jest członkinią kwartetu smyczkowego 4 ONE. Współpracowała z gwiazdami polskiej estrady ( Hanną Banaszak, Lorą Szafran, Włodzimierzem Nahornym). Brała udział w nagraniach płytowych: BANASZAKOFTA, Cztery Pory Roku Vivaldiego Classic Violin - Jazz Piano, W & H Szymczyński ( kompozytor kabaretu TEY). W dorobku artystycznym Agnieszki Kaszuby na szczególną uwagę zasługuje skomponowany przez nią zbiór utworów wiolonczelowych dla dzieci i młodzieży " Moja wiolonczela".