stat
Impreza już się odbyła

Piękno i prawo do brzydoty to filmowy eksperyment umiejscowiony w wielofunkcyjnym domu sąsiedzkim Het Karregat w Eindhoven. Het Karregat, zaprojektowany przez architekta Franka Van Klingerena i ukończony w 1974 roku, ulokowano w centrum dzielnicy nowego mieszkalnictwa z intencją ulepszenia zbiorowych form zamieszkania.

lut 24

poniedziałek, g. 18:00

bilety 30,90 zł
przedsprzedaż 20,90-28,90 zł
lut 24

poniedziałek, g. 18:00

bilety 30,9 zł
ulgowy 30,9 zł
przedsprzedaż 20,9-28,9 zł
Zbudowany został jako przestrzeń otwarta, gdzie rozmaite aktywności i funkcje, takie jak biblioteka, szkoła, kawiarnia, ośrodek zdrowia, supermarket i świetlica są połączone ze sobą pod jednym dachem. Wendelien van Oldenborgh egzaminuje trwałość a zarazem częściową porażkę tej utopijnej architektury, zarazem wynajdując i stosując metodologię filmową, która przekłada założenia architektury, takie jak dla przykładu "otwarta", "prowadzona przez użytkownika" czy "uczestnicząca" w narzędzia filmowe.

Praca Van Oldenborgh stanowi kontynuację zainteresowań artystki twórczością filmową jako narzędziem performatywnym i jej zaangażowania w dyskusję nad kolektywnością w zderzeniu z prywatnym oraz nad tym, jaką rolę pełni w tym względzie produkcja kulturowa.

Film pokazywany w ramach Alternativa 2015: Błędnik codzienności