stat
Impreza już się odbyła

Pierwsza symfoniczna trasa Narodowej Orkiestry Dętej

Zapraszamy na pierwszą symfoniczną trasę koncertową Narodowej Orkiestry Dętej, która odbędzie się w polskich miastach. Podczas wydarzenia zabrzmią największe muzyczne dzieła takie, jak Bolero Maurice'a Ravela Uwertura do Zemsty Nietoperza Johanna Straussa (syna), Planeta Mars Gustava Holsta czy Błękitna rapsodia. Symfoniczna trasa koncertowa Narodowej Orkiestry Dętej bilety już dostępne.

muzyka poważna
Kup bilet
lis 9

sobota, g. 18:00

"Zagraj mi to, co znam tak, żebym poczuł, że słyszę to pierwszy raz!" - to marzenie niejednego melomana ma szansę spełnić się już w najbliższym czasie. Wszystko dzięki wyjątkowej i jedynej w Polsce filharmonii dętej. Jest nią Narodowa Orkiestra Dęta z siedzibą w Lubinie, powołana do życia w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki - ojca polskiej opery narodowej.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Czy zastanawiali się Państwo, jak wielkie dzieła - takie, jak Bolero Maurice'a Ravela Uwertura do Zemsty Nietoperza Johanna Straussa (syna), Planeta Mars Gustava Holsta, Błękitna rapsodia czy niemal zupełnie w Polsce nieznana Uwertura pittsburska Krzysztofa Pendereckiego - zabrzmią w aranżacji na niemal 70-osobową symfoniczną orkiestrę dętą? Aby się o tym przekonać, trzeba wybrać jeden z ośmiu koncertów jesienno-zimowej symfonicznej trasy koncertowej Narodowej Orkiestry Dętej - premierowego wydarzenia będącego prezentacją pierwszej polskiej dętej filharmonii!

Wykonawcy koncertów
Narodowa Orkiestra Dęta - pierwsza polska filharmonia dęta z siedzibą w Lubinie, powołana w 2019 roku z inicjatywy prezydenta miasta, Roberta Raczyńskiego. Tworzą ją etatowi muzycy oraz profesjonaliści współpracujący projektowo, specjalizujący się w grze na instrumentach dętych i perkusyjnych, polscy oraz zagraniczni artyści i soliści z gatunku muzyki klasycznej i rozrywkowej. W repertuarze NOD są utwory muzyki klasycznej, filmowej, sakralnej oraz rozrywkowej - wszystkie w aranżacjach na symfoniczną orkiestrę dętą.

Mariusz Dziubek - dyrektor i dyrygent Narodowej Orkiestry Dętej. Aranżer, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, Akademii Muzycznej we Wrocławiu, Gdańsku oraz Bydgoszczy. Doktor sztuk muzycznych. Podpułkownik rez. Wojska Polskiego. Od 14. roku życia związany z orkiestrami dętymi jako muzyk, tamburmajor, kapelmistrz, dyrygent. Laureat wielu nagród za wybitne osiągnięcia w działalności kulturalnej, artystycznej i oświatowej.

Sławomir Cichor (trąbka) jest związany z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina oraz Akademią Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Dwukrotnie doceniony został w prestiżowym gronie artystów Międzynarodowej Konferencji Trębaczy ITG (2013, 2021). Należy do "Yamaha performing artists".

Paweł Gusnar - saksofonista, kameralista, pedagog, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi jest artystą wszechstronnym, na równie wysokim poziomie łączącym działalność na polu muzyki klasycznej,