Już 12 maja o godzinie 18.00 na fanpageu Biblioteki Gdynia będziemy gościć Sylwię Chutnik, która premierowo przeczyta nowe opowiadanie i wykona zadanie przygotowane przez Olgę z Wielkiego Buka.
Na żywo
Zapraszamy do udziału w drugim spotkaniu (bez maseczek!) z cyklu Pierwsze Czytanie. Znakomita
Sylwia Chutnik w rozmowie z
Olgą Kowalską (Wielki Buk) po raz pierwszy przeczyta nowe opowiadanie przygotowane dla magazynu Pismo. Dla naszej gościni Olga przygotowała też zadanie-niespodziankę.
Wszystko to będą mogli Państwo zobaczyć na żywo na fanpageu Biblioteki Gdynia: https://www.facebook.com/BibliotekaGdynia/. Będzie też okazja do zadania pytań autorce.
Dotychczas na spotkaniach w Bibliotece Gdynia mogli Państwo kupować książki z zaprzyjaźnionych księgarni. Także teraz chcemy to Państwu umożliwić na miarę pandemicznych możliwości.
Z tej okazji
Księgarnia Róża Wiatrów przygotowała 20% zniżki na książki Sylwii Chutnik. Do kupienia m.in.: ,,Cwaniary (Świat Książki 2012), Dino Bambino (Wytwórnia 201, Smutek cinkciarza (Od Deski do Deski 2016).
Zamówienia mogą Państwo składać telefonicznie: 58 620 01 87 lub przez fanpage księgarni na Facebooku: https://www.facebook.com/KsiegarniaRozaWiatrow/, a odbierać na miejscu, przy ulicy Starowiejskiej 35 w Gdyni. W tym czasie szczególnie pamiętajmy o wspieraniu kultury.
Sylwia Chutnik: urodzona w 1979 roku w Warszawie. Doktor nauk humanistycznych. Z wykształcenia kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na UW. Pisarka, publicystka, działaczka społeczna i promotorka czytelnictwa. Członkini Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Unia Literacka. Kuratorka festiwali i inicjatyw literackich (Międzynarodowy Festiwal Literacki Apostrof, Kawiarnia Literacka OFF Festival, dyskusje i spotkania autorskie). Była wykładowczynią w Instytucie Kultury Polskiej UW oraz w szkole pisania Maszyna do Pisania. Felietonistka ,,Polityki;, Pani, Wysokich Obcasów, ,,Gazety Stołecznej i wielu portali internetowych. Publikuje gościnnie na łamach prasy polskiej i zagranicznej. Jej teksty naukowe znalazły się w ponad 20 opracowaniach i książkach zbiorowych.
Autorka powieści Kieszonkowy Atlas Kobiet (Ha!Art 200, Dzidzia (Świat Książki 2009), ,,Cwaniary (Świat Książki 2012), Jolanta (Znak 2015). Smutek cinkciarza (Od Deski do Deski 2016) oraz książki historycznej Warszawa Kobiet (Biblioteka Polityki 2011) , bajki dla dzieci Nieśmiałek (Muza 2015) Dino Bambino (Wytwórnia 201, zbioru felietonów ,,Mama ma zawsze rację (Mamania 2012), zbioru opowiadań ,,Proszę wejść. Więzienie, historie nieprawdziwe (Nowy Teatr 2012) i ,,W krainie czarów (Znak 2014), rozmów Kobiety, które walczą. Rozmowy z kobietami uprawiającymi sporty walki (GW Foksal 2017).
Trzykrotnie nominowana do Nagrody Nike (w 2009, 2012 i 2015 roku). Jej książki i opowiadania zostały przetłumaczone i wydane w Niemczech, Rosji, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Chorwacji, Ameryce Północnej, Serbii i na Litwie. Twórczyni sztuk teatralnych: ,,Muranooo (Teatr Dramatyczny w Warszawie i Itim Theatre Ensemble w Tel Avivie), ,,Aleksandra (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu), ,,Wanda (współautorka z Patrycją Dołowy, Teatr Stary w Krakowie) Gwałt. Głosy (Teatr Powszechny) oraz słuchowiska radiowego Piwnica (premiera w Trójce 4.08.2014). Laureatka konkursu ,,Dama Warszawy 2007 i ,,Wawoaktywnych 2008 Życia Warszawy;, nominowana do ,,Stołka; nagrody Gazety Stołecznej 2008, nominowana do tytułu Polki Roku 2007 Gazety Wyborczej i Kobiety Glamour 2008 oraz Róży Gali w kategorii literatura w 2010 roku, do nagrody ,,3 X portalu ,,Onaonaona.com, do Okularów Równości 2012. Jej ,,Kieszonkowy Atlas Kobiet został Książką Roku radiowej Trójki w 2009 roku. W 2018 roku dostała nagrodę m. st. Warszawy za działalność literacką i społeczną.
Więcej o autorce na stronie:
https://sylwiachutnik.pl/.
Olga Kowalska: rocznik 1986, filolożka, literaturoznawczyni. Ukończyła filologię polską I stopnia oraz filologię romańską II stopnia na Uniwersytecie Gdańskim. Twórczyni bloga literackiego i towarzyszącego mu kanału YouTube https://WielkiBuk.com, który prowadzi od 2012 roku.
Recenzentka i promotorka literatury. Prowadzi spotkania autorskie, wywiady z pisarzami oraz warsztaty związane z promowaniem marki osobistej w sieci. Na co dzień pracuje w małej firmie zajmującej się usługami multimedialnymi.
Więcej o prowadzącej na stronie:
https://wielkibuk.com/.