Pierwsze zanurzenie - Malarskie wrażenia z podróży do Korei Południowej Wyspa Skarbów Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pierwsze zanurzenie - Malarskie wrażenia z podróży do Korei Południowej

Gdański Archipelag Kultury Wyspa Skarbów zaprasza na wernisaż wystawy Agaty Typiak - Maciągowskiej Pierwsze zanurzenie - Malarskie wrażenia z podróży do Korei Południowej 3 września.

"Pierwsze zanurzenie" to osobiste, malarskie zapiski artystki z podróży do Korei Południowej. To powtórna wyprawa, tym razem w głąb, poprzez kolor, światło i cień, wyprawa we wspomnienia i wrażenia, wyprawa w inny świat. Malowanie pozwoliło autorce prac przeżyć Koreę na nowo, w inny sposób, z dystansu, kontemplacyjnie. Pogłębić pierwsze przeżycia, odnaleźć coś nowego, coś czego na miejscu nie była w stanie dostrzec. To subiektywne i osobiste spojrzenie na Koreę. To próba zatrzymania czasu, wyraz niezgody na nieodłączną ludzkiemu życiu skończoność, to marzenie, by choć w taki, malarski sposób tamta podróż mogła trwać dalej.

Agata Typiak - Maciągowska - Absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bydgoszczy - specjalizacja grafika oraz Uniwersytetu Gdańskiego - kierunek Filozofia. Mieszka i pracuje w rodzinnym Gdańsku.

Interesuje ją człowiek jako osoba tu i teraz, ale też jako ciąg zdobytych doświadczeń - osobista historia. Swoją fascynację rozwijała przez lata nie tylko na polu artystycznym, ale również filozoficznym i psychologicznym. Przebyte studia i liczne warsztaty umożliwiły jej obranie unikatowego punktu widzenia na nas, ludzi, nasze wytwory, całą cywilizację. W procesie twórczym może dzięki temu postępować w głąb, usuwać maski, które zakładamy na co dzień, by w końcu dotrzeć do tego, co prawdziwe i trwałe w osobowości.

Tworzy w technice suchego pastelu, która urzekła ją świetlistością, czystością barw, delikatnością a jednocześnie siłą wyrazu, różnorodnością efektów, bogactwem możliwości - "bogactwem, którego się wcześniej nie spodziewałam, w końcu to tylko grubaśne pałeczki zlepionego pigmentu. Okazało się jednak, że niejedno potrafią".

Ekspozycja wystawy potrwa do 30 września 2019.

Strona internetowa Artystki:
www.typiak.art

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/events/921254054880223/