Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Pieśni Leara - spektakl gościnny

spektakl dramatyczny teatr tańca
kasy:
58 351-01-01
wystawia:
Gdański Teatr Szekspirowski
czas trwania:
1 godz. 10 min. (bez przerw)
Pieśni Leara
7.0 8 ocen 1 10
Teatr Pieśń Kozła, Wrocław, Polska
Pieśń Leara (Polska)

Premiera: 28 września 2012.

Prezentację spektaklu poprzedzi wykład dr Alicji Mańkowskiej "Szekspir w Teatrze Pieśń Kozła", który odbędzie się 27 sierpnia o g. 16.00, bilety: 10 zł N, 5 zł z biletem na spektakl.


Spektakl "Pieśni Leara" to dzieło zmienne, podróżujące, "work in progress" - jak większość produkcji Teatru Pieśń Kozła. Nie są linearną opowieścią, lecz ukazują świat energii i rytmów rządzących szekspirowskim dramatem. Zespół Teatru pod okiem Grzegorza Brala, reżysera spektaklu, skoncentrował się na wyborze kluczowych scen z "Króla Leara", które posłużyły za inspirację do snucia historii za pomocą słów, gestów i muzyki. Każda pieśń jest punktem wyjścia do kolejnego "dramatycznego poematu". W spektaklu muzyka staje się rzeczywistą postacią lub zdarzeniem, kreatorem emocji; tworzy relacje międzyludzkie. Spektakl zdobył wszystkie prestiżowe nagrody podczas Fringe Festival w Edynburgu w 2012 roku - m.in. Fringe First.

Reżyseria: Grzegorz Bral
Muzyka: Jean-Claude Acquaviva, Maciej Rychły
Przygotowanie pieśni: Kacper Kuszewski

Obsada: Anna Zubrzycki, Anu Salonen/Katrzyna Timingeriu, Monika Dryl, Julianna Bloodgood, Emma Bonnici, Kacper Kuszewski, Rafał Habel, Gabriel Gawin, Paolo Garghentino, Ian Morgan/Łukasz Wójcik i Maciej Rychły.

Recenzja Trojmiasto.pl