stat
Impreza już się odbyła

Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na drugie wydanie cyklu bezpłatnych, rodzinnych wędrówek w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Druga tegoroczna wędrówka odbędzie się w niedzielę, 26 stycznia.

gru 1

niedziela, g. 7:00

Gdańsk-Toruń-Gdańsk, 3 maja, blisko dworca PKS
bilety 250-350 zł
gru 8

niedziela, g. 10:30 - 14:00

bilety 25 zł
ulgowy 1 zł
Podczas jej marszruty zapoznamy się historią skoczni narciarskich w Gdańsku. Dla przykładu odwiedzimy miejsce istnienia jednej z nich oraz nadal widoczne po niej ślady, m.in. fundamenty drewnianej wieży oraz kamień z wyrytą datą powstania obiektu. W dalszej części wędrówki zobaczymy także pomnik niemieckiego zawodnika, który śmiertelnie upadł podczas jednych z zawodów w 1940 r. W stosunku do zeszłorocznej wędrówki, tym razem trasa będzie nieco inna, gdyż zaznajomimy się także z nowym punktem widokowym na Górze Schwabego.

>>> Zobacz naszą wideo relację z zeszłego roku

1. Cele zajęć:

-Popularyzacja rekreacji ruchowej, jako jednego z elementów zdrowego trybu życia.
-Promowanie aktywności fizycznej wśród rodzin z dziećmi oraz osób starszych
-Aktywizacja mieszkańców Miasta Gdańska.

2. Do kogo skierowana jest trasa:

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać w nosidełku.
Uwaga: ze względu na dość spore przewyższenia terenu oraz wąskie ścieżki, tym razem odradzamy zabieranie ze sobą jakichkolwiek wózków!

Jeśli nie posiadasz własnego nosidełka lub wózka, wypożycz w Itinere
Powołując się na nasze wydarzenia rodzinne, otrzymasz zniżkę !

3. Ciekawostki naszej marszruty:

Wędrówkę rozpoczynamy i kończymy w tym samym miejscu, przy Dworze Oliwskim, w Dolinie Schwabego. Następnie zagłębimy się w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego aby zapoznać się z miejscem, gdzie niegdyś znajdowała się skocznia narciarska. Fundamenty po drewnianej wieży skoczni usytuowane są na jednym ze szczytów wzgórz o wysokości ponad 100 m n.p.m. Chętni będą mieli okazję wdrapać się na samą górę, a włożony trud z pewnością zrekompensują im piękne widoki na położoną w dole Dolinę Radości. Stąd z powrotem udamy się do stóp skoczni, gdzie w leśnej gęstwinie skrywa się kamień z wyrytą datą budowy skoczni - 1932 r. Tu wysłuchamy krótką historię skoków narciarskich w Gdańsku. Po krótkiej przerwie udamy się na ostatni punkt naszego programu, czyli szczyt przeciwległego wzgórza, gdzie z kolei zobaczymy pomnik niemieckiego zawodnika Ernesta Becker-Lee, który śmiertelnie upadł podczas jednych z zawodów w 1940 r. W drodze powrotnej wejdziemy także na Górę Szwabego, gdzie znajduje się punkt widokowy na północną część Doliny Radości.
Przy okazji wędrówki poznamy także znakowane szlaki turystyki pieszej przebiegające przez Trójmiejski Park Krajobrazowy. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

4. Dystans do pokonania: max.7,5 km

5. Prędkość marszu: dopasowana do dzieci

Poznaj ciekawostki krajoznawcze lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół i spędzaj aktywnie czas razem z GR3miasto. Więcej zdjęć ()

Poznaj ciekawostki krajoznawcze lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół i spędzaj aktywnie czas razem z GR3miasto.

fot. Piotr Gąsior / GR3miasto

Poznaj ciekawostki krajoznawcze lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, sąsiadów, przyjaciół i spędzaj aktywnie czas razem z GR3miasto.

fot. Piotr Gąsior / GR3miasto



6. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Gdańsk Oliwa, ul. Bytowska, granica lasu, plac przy stawie Dworu Oliwskiego,
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
(ustaw ją jako miejsce docelowe i jedź wg wskazówek mapy Google)

- Zbiórka o godz.9:45 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:30 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki.

7. Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe za kostkę, o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

Dla uwiecznienia pięknych widoków warto wziąć aparat fotograficzny, kamerę.

8. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych

-Każdy pełnoletni uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.
(którą organizator dostarczy w dniu wędrówki na miejsce zbiórki)

Rodzice dzieci:

-W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z regulaminem. W celu usprawnienia zapisów dzieci prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu. W punkcie 2 należy wpisać: "Piesze wędrówki z rodziną w roku 2020".
-Każdy uczestnik wędrówki akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA
-Jednorazowe uzupełnienie dokumentu pozwala na uczestnictwo dziecka w wędrówkach przez cały rok kalendarzowy.

ZAPRASZAMY!

Wędrówkę prowadzą:

Krzysztof Kochanowicz i Marek Puchalski GR3miasto
kontakt:
Mail: kontakt@gr3miasto.pl
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Zobacz wideo relację z wędrówki do oliwskiej skoczni narciarskiej:

Przeczytaj także