Piesze wędrówki z rodziną, edycja 4/2022 Gdańsk Oliwa Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piesze wędrówki z rodziną, edycja 4/2022

Miasto Gdańsk, Gdański Ośrodek Sportu i Grupa Rekreacyjna 3miasto zaprasza na czwartą tegoroczną rodzinną wędrówkę w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Wspólne spacery z przewodnikiem w terenie to wspaniała okazja, aby poznać ciekawostki przyrodnicze i historyczne leśnych zakamarków Trójmiasta. Podczas czwartego spotkania udamy się na wędrówkę śladem smoków, które pozostawiły po sobie ślady nie tylko na Wawelu.

1 - 10 lipca 2022, g. 00:00 - 23:59

Gdynia Park Kolibki, Al. Zwycięstwa 291
paź 1-2

sobota - niedziela, g. 10:00 - 17:00

Mierzeja Wiślana
W Trójmiejskim Parku Krajobrazowym można odnaleźć głaz, który z pewnością różni się od pozostałych eratyków w naszych lasach. Z uwagi na czerwono brunatny kolor wygląda jakby nadal płonął, podobno strzeże smoczej pieczary przed nieproszonymi gośćmi. Nieco dalej, po drugiej stronie wzniesienia, w ciężko dostępnej dolinie, odnajdziemy także najmniejszy z lokalnych kamieni, schowany pod konarami drzew. Z wielu naszych obserwacji i skojarzeń uczestników wycieczek nazwaliśmy go Smoczym Jajem. I tak oto stworzyliśmy nowe opowieści o smokach latających nad Lasami Oliwskimi.

Zobacz wideo relacje z naszych wędrówek rodzinnych

>>> Przez Wydmy Lubiatowskie, na poszukiwanie Mikołaja
>>> Jesienią przez malownicze Lasy Mirachowskie
>>> Na poszukiwanie neolitycznej kopalni bursztynu
>>> Rezerwat Przyrody Ptasi Raj, Wyspy Sobieszewskiej
>>> Wśród jezior i potoków górnego tarasu Gdańska

Odwiedź także nasz kanał Youtube

1. Do kogo skierowana jest trasa:

Wędrówka adresowana jest do rodzin z dziećmi oraz amatorów aktywnej turystyki pieszej gustujących w spokojnych wędrówkach połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Z naszą trasą powinno poradzić sobie dziecko już w wieku 6 lat. Młodsze szkraby proponujemy zabrać np. w nosidełku.

Z uwagi na dość urozmaicony teren i możliwość wystąpienia po drodze nierówności, korzeni oraz piachu odradzamy zabrania ze sobą wszelakich rowerków biegowych i hulajnóg. Nasza trasa nie jest też dostosowana do wszelakich wózków terenowych i joggerów.

2. Dystans do pokonania: max. 8,5 km

>>> Zobacz na mapie plan naszej trasy

3. Prędkość marszu: dopasowana do dzieci i osób starszych

Poznaj ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze w obrębie Trójmiasta. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, sąsiadów i spędzaj aktywnie czas razem z nami. Więcej zdjęć ()

Poznaj ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze w obrębie Trójmiasta. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, sąsiadów i spędzaj aktywnie czas razem z nami.

fot. GR3miasto

Poznaj ciekawostki krajoznawcze i przyrodnicze w obrębie Trójmiasta. Zabierz dzieci, rodziców, dziadków, przyjaciół, sąsiadów i spędzaj aktywnie czas razem z nami.

fot. GR3miasto4. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wędrówki:

Gdańsk Oliwa, parking leśny naprzeciwko Dworu Oliwskiego

>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki

- Zbiórka o godz.9:50 (sprawdzenie obecności / podpisy na liście)
- 10:00 - przywitanie uczestników, idea wędrówek rodzinnych i wyjście w trasę
- 13:30 - przewidywalny powrót i zakończenie wędrówki.

5. Rodzaj nawierzchni, jakie buty?

Nawierzchnia będzie urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej wędrówki rekomendujemy buty trekkingowe o twardej podeszwie z protektorem. Osobom o słabszej koordynacji ruchowej zalecamy wsparcie się kijami nordic-walking, bądź trekkingowymi.

6. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych
-Każdy pełnoletni uczestnik wędrówki będzie zobowiązany wpisać się na listę obecności.
(którą organizator dostarczy w dniu wędrówki na miejsce zbiórki)

UWAGA: Rodzice dzieci poniżej 18 roku życia
>>> Prosimy o wydrukowanie, wypełnienie 7 i 8 str. Regulaminu
Wydruk należy dostarczyć na zbiórkę wycieczki
-W przypadku osób poniżej 18 roku życia, rodzic lub opiekun prawny jest zobowiązany do przedłożenia podpisanego oświadczenia, zgodnie z regulaminem. W celu usprawnienia zapisów dzieci prosimy o samodzielne wydrukowanie i uzupełnienie dokumentu, czyli 7 i 8 strony regulaminu. W punkcie 2 należy wpisać: "Piesze wędrówki z rodziną w roku 2022"

Każdy uczestnik akceptuje

- Regulamin Gdańskiego Ośrodka Sportu zajęć Aktywuj się w Gdańsku
- Regulamin uczestnictwa wędrówek Grupy Rekreacyjnej 3miasto

ZAPRASZAMY !

Dla rodzin z dziećmi mamy mnóstwo atrakcji: oprócz wędrówek w tym sezonie zorganizujemy także wycieczki rowerowe i spływy kajakowe. Dołącz do nas i baw się na całego ! Więcej zdjęć ()

Dla rodzin z dziećmi mamy mnóstwo atrakcji: oprócz wędrówek w tym sezonie zorganizujemy także wycieczki rowerowe i spływy kajakowe. Dołącz do nas i baw się na całego !

fot. GR3miasto

Dla rodzin z dziećmi mamy mnóstwo atrakcji: oprócz wędrówek w tym sezonie zorganizujemy także wycieczki rowerowe i spływy kajakowe. Dołącz do nas i baw się na całego !

fot. GR3miastoKierownik wędrówki

Krzysztof Kochanowicz
Grupa Rekreacyjna 3miasto
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Gdański Ośrodek Sportu

Czytaj także