stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Odkrywców, poszukiwaczy naukowych przygód, tak dorosłych, jak i dzieci - wszystkich zapraszamy na Piknik Nauki Fahrenheita! Na miejscu czekać będzie cała masa atrakcji, pokazów, warsztatów edukacyjnych i wspólnego odkrywania nauki poprzez zabawę.

lis 22

piątek, g. 16:00

Stara Kiszewa, Przystań Wygonin
bilety 1500 zł
ulgowy 1400 zł
przedsprzedaż 1250 zł

6 listopada - 15 grudnia 2024, g. 09:00

Wstęp wolny
Dowiemy się jak zostać obrońcą środowiska, jak stworzyć mózg z rzeczy niepotrzebnych i co można zrobić ze zużytymi oponami samochodowymi. Zobaczymy pokaz recyklingu, astronomiczne show oraz świat pod mikroskopem. Dowiemy się jak powstają leki i jak zrobić elastyczną piankę poliuretanową w kolorach tęczy. Podczas pikniku będą na nas czekać też edukacyjne gry terenowe, ogródek matematyczny, rzeźby przestrzenne z książek przeznaczonych na makulaturę, strefa eduzabawy z warsztatami ekologicznymi i dużo, dużo więcej.

Tegoroczny program będzie nawiązywał do realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju, w tym edukacji w zakresie codziennych nawyków i wyborów konsumenckich. W 45 namiotach uczelnianych pracownicy i studenci będą się dzielić wiedzą z zakresu medycyny, nauk ścisłych czy ekologii.

Gości pikniku zapraszamy na debatę Nauka Mówi w równowadze, gdzie wraz zaproszonymi specjalistami porozmawiamy o tym czym właściwie jest zrównoważony rozwój i jak z niego korzystać. Dla miłośników atrakcji o charakterze artystycznym Teatr Miniatura przegotował  spektakl inspirowany Danielem Fahrenheitem, który będzie można obejrzeć kilkukrotnie w trakcie trwania pikniku.

Na wydarzenie zaprasza cała społeczność akademicka Uczelni Fahrenheita: Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego oraz Hevelianum.
Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

Szczegółowy program wydarzenia:
>>> faru.edu.pl
>>> hevelianum.pl

 
Piknik poprowadzą Aleksandra i Piotr Stanisławscy, autorzy bloga popularnonaukowego Crazy Nauka, laureaci nagród POP Science Śląskiego Festiwalu Nauki w 2020 roku za bloga Crazy Nauka i audycję Homo Science w radiu TOK FM. Zdobywcy nagrody Popularyzator Nauki PAP Nauka w Polsce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk i prezydent Miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
Partnerzy strategiczni: Międzynarodowe Targi Gdańskie, Samorząd Województwa Pomorskiego, Polskie Elektrownie Jądrowe, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Partnerzy merytoryczni: Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Czyste Miasto Gdańsk, Straż Miejska w Gdańsku, Miejski Teatr Miniatura, Zakład Utylizacyjny w Gdańsku, Gemini Polska.
Patronaty medialne: TVP Nauka, trójmiasto.pl, gdansk.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w programie Wydarzenie z powodu wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych.