Piknik Wielokulturowy Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piknik Wielokulturowy

Wydarzenie w ramach

W sobotę 16 lipca, w godzinach 16.00 - 20.00 zapraszamy na Wielokulturowy Piknik, będący oficjalnym otwarciem wystawy edukacji globalnej "Glocal - Tour - Nasz Świat w Twoim Mieście", która mieści się z kolorowej ciężarówce na placu przed Centrum Kultury i Rozrywki Gemini w Gdyni.

Nawiązując do tytułu wystawy, chcemy zaprezentować podczas tego wydarzenia wielokulturowość Trójmiasta. Na wydarzenie zaprosiliśmy więc cudzoziemców mieszkających w Trójmieście, a także ludzi inspirujących się kulturami świata. Chcemy aby była to okazja do wzajemnej integracji poprzez wspólną, radosną zabawę oraz radość tworzenia.

16 lipca - 16.00-20.00 - Oficjalne otwarcie wystawy - Piknik Wielokulturowy - W programie występ Tomasza Welanyka, który zaprezentuje bliskowschodnie instrumenty perkusyjne, bębniarskie jam-session, pokaz capoeiry, afro dance oraz kuglarzy, stoisko informacyjne i degustacja Sprawiedliwego Handlu, poczęstunek z różnych stron świata, quiz z nagrodami, warsztat lepienia figurek afrykańskich z gliny, gry zabawy dla dzieci oraz zdjęcia w strojach afrykańskich.