Piknik na Zdrowie 2016 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Piknik na Zdrowie 2016

Bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauka samobadania piersi i zasad udzielania pierwszej pomocy, przeglądy stomatologiczne, USG tarczycy, konkursy rysunkowe dla dzieci to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Gdański Uniwersytet Medyczny na tegoroczny Piknik na Zdrowie. Impreza odbędzie się 11 czerwca br. w godz. 11-15 w Zielonym Parku, położonym przy al. Zwycięstwa.

Nie zabraknie też cieszących się co roku dużym powodzeniem pokazów ratownictwa medycznego oraz wspólnego treningu. Podczas Pikniku studenci ze Studenckiego Koła Naukowego przy Katedrze Medycyny Ratunkowej GUMed przygotują pokaz akcji ratunkowej z zawalonego budynku.
Gościem Pikniku będzie Pomorskie Centrum Słuchu i Mowy "Medincus", którego przedstawiciele będą wykonywać przesiewowe badania słuchu oraz udzielać porad logopedycznych i psychologicznych. Na gości czekać będą cukierki Dulio z witaminami A, C i E od Fabryki Czekolady Bałtyk. Podczas Pikniku zaprezentuje się także Stowarzyszenie Taoistycznego Tai Chi w Polsce.

Dla wygłodniałych gości, około południa, przewidzieliśmy posiłek - mercimek corbasi, czyli... zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego oraz bulionu rosołowego. Wstęp wolny.

UWAGA:
W związku z Piknikiem na Zdrowie, w dniu 10 i 11 czerwca br. wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym w okolicy Parku Zielonego przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. 10 czerwca od godz. 5 rano zamknięte będą zatoczki wzdłuż ul. M. Skłodowskiej-Curie, natomiast 11 czerwca w godzinach 6-18 ul. M. Skłodowskiej-Curie będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
Więcej na www.pikniknazdrowie.gumed.edu.pl