KARNETY NA CAŁY FESTIWAL (5 KONCERTÓW)
NORMALNY 90 PLN (zamiast 150 pln) ULGOWY 50 PLN (zamiast 75 pln)
jazz - koncerty w Trójmieście
Zespół w składzie:
Wojciech Pilichowski- bass
Leszek Cichoński- guit
Tomek "Żaba" Mądzielewski - drums
Najnowszy projekt Leszka Cichońskiego i Wojtka Pilichowskiego, który wynika z długoletniej znajomości obu muzyków jak i chęci skonfrontowania dwóch różnych sposobów pojmowania muzyki. Będzie to swoistego rodzaju eksperyment, który przerodził się w eksplodujące rytmem i energią trio.
Wojtek Pilichowski - pracuje jako muzyk od 1992 roku. Pierwszą solową płytę nagrał w 1994. Do tej pory wydał ich osiem (nakład wszystkich przekroczył 80.000 egzemplarzy) oraz cztery szkoły gry na gitarze basowej. Ostatni solowy, koncertowy album ukazał się zarówno w wersji audio jak i DVD. Jako muzyk sesyjny nagrał ponad 120 albumów z czego większość z największymi gwiazdami sceny polskiej - w sumie kilka milionów nośników i kilka tysięcy koncertów. Wojtek jest także uznanym wykładowcą gitary basowej prowadzącym najbardziej prestiżowe warsztaty w Polsce. Pilichowski był trzykrotnie nominowany do nagrody Polskiej Akademii Fonograficznej. Przez czytelników magazynu "Gitara i Bas" siedmiokrotnie wybrany najlepszym polskim basistą, czterokrotny laureat nagrody Play Box - przyznawanej przez Polskie Rozgłośnie Radiowe. Od 2005 roku gości na festiwalach: Euro Bass Day (Italy), European Bass Day (Germany), UK Bass Day, Bass Player Live (USA). Na pokazy i koncerty zapraszany jest od Ałmaty do Los Angeles. W 2002 Wojtek oparł swoje brzmienie na wzmacniaczach Ashdown.
Leszek Cichoński
- 1981-1982 - grupa CDN: pierwszy występ na profesjonalnej scenie - na imprezie Rock na wyspie '81, występ na festiwalu w Jarocinie w 1982 roku z wokalistą Pawłem Kukizem
- 1984 - od występu na festiwalu Rawa Blues związany ze śląskim środowiskiem bluesowym, zasilał formacje: Grupa Bluesowa WO, PAZUR (R.Wojciechowski, A.Ryszka , A.Urny , W.Krakus)
- 1986-1987 - trio BLUE EXPERIENCE (L.Cichoński, W.Krakus, A.Ryszka) - cykl koncertów poświęconym Jimi'emu Hendrixowi.
- 1987 - w duetach z A.Wodzińskim, J.Konefałem, S.Wojnarowskim i J.Krzaklewskim (TAKE IT EASY)
- 1989-90 duet LUCKY LOL z Włodkiem Krakusem - trasy koncertowe po ówczesnym Związku Radzieckim.
- 1991 - grupa JOINT VENTURE - nagranie kasety LIVE i dwa teledyski dla Muzycznej Jedynki TVP 1.
- 1991 - jako pierwszy w Polsce opracował kurs z kasetą instruktażową dla gitarzystów "Blues-Rock Guitar Workshop" WYDAW. Ponieważ nikt nie chciał wydać tego materiału, założył własne wydawnictwo "Midi-Max" i sam opublikował ten podręcznik.
- 1992-1996 - namówił na opracowanie podobnych wydawnictw czołowych polskich muzyków (Jerzy Piotrowski, Sławek Wierzcholski, Janusz Konefał, Andrzej Pluszcz i Wojtek Seweryn)
- 1994 - opracował i zarejestrował 12 odcinków telewizyjnego kursu "Blues-Rock Guitar" z udziałem Jerzego Styczynskiego, Grzegorza Skawińskiego i Jana Borysewicza, emitowanego przez TV Edukacyjną TVP1, TV Polonia, wydanego na Kasecie Video przez Poltel.
- 1994 - wydawnictwo Cichońskiego Midi-Max zostało nagrodzone Brązowym Medalem na Międzynarodowych Targach Muzycznych "Intermedia" za system edukacyjny łączący podręczniki z prowadzonymi warsztatami.
- 1994 /wrzesień/ - koncert GUITAR WORKSHOP z legendą brytyjskiego bluesa Tony'm McPhee na festiwalu Rawa Blues
- 1994 - nagrania na płytę grupy JOINT VENTURE - Kto to wie. Występ na Festiwalu Opolskim.
- 1995 - został uhonorowany przez dziennikarzy muzycznych Programu Trzeciego Polskiego Radia nagrodą im. Marii Jurkowskiej - za popularyzację edukacji muzycznej wśród młodzieży.
- 1996 - IV trasa koncertowa z gitarzystą Ray Charles'a - Kenny Carr'em
- 1996 - nagranie utworów Słodko Gorzki i Duet z Rafałem Olbrychskim do filmu Słodko Gorzki Wł. Pasikowskiego
- 1996 - wydanie Kursu dla gitarzystów - Inside Guitar autorstwa Kenny Carr'a
- 1997 - zarejestrował dla Telewizji Edukacyjnej pięć 10-cio odcinkowych cykli telewizyjnych: Gitarowe ABC z udziałem Krzysztofa Pełecha, Gitara basowa bez tajemnic z udziałem Wojtka Pilichowskiego i Andrzeja Pluszcza, Harmonijka i Blues z udziałem Sławka Wierzcholskiego, Podstawy gry na perkusji z udziałem Zbigniewa Lewandowskiego, Blues Rock Guitar z udziałem Marka Raduli i Wojtka Seweryna
- 1997-1999 - trasy koncertowe GUITAR WORKSHOP z Carlosem Johnsonem z udziałem m.in. Wojciecha Karolaka, Włodka Krakusa, Kuby Majerczyka, Artura Dutkiewicza. Ważniejsze festiwale: Jesień z Bluesem '98 - Białystok, Noc Bluesowa - Rawa Mazowiecka, Blues Brothers Day '99 - Wrocław, Picknic Bluesowy - Promnice
- 1998 - nagrania na płytę CD Cień Kapelusza grupy PAZUR
- 1999 - z Carlosem Johnsonem w programie MdM...
- 1999 - występ z Wojciechem Karolakiem, Carlosem Johnsonem, Włodkiem Krakusem i Kubą Majerczykiem na Festiwalu Jazz Jammboree '99
- 2000 - trasa koncertowa z Johnem Jaworowiczem, udział w programie MdM
- 2000 - trasa koncertowa z Pistol Pete'm z Chicago
- 2000 - trasa Tribute to Jimi Hendrix ze Stan'em Skibby
- 2000 /wrzesień/ - W trzydziestą rocznice śmierci Jimi Hendrixa zorganizował memoriałowa trasę koncertowa "Tribute to Jimi Hendrix". Do udziału we wspólnych koncertach zaprosił Stana Skibby z Chicago - zwycięzce Hendrix Festival w Memphis'99. W sekcji "Guitar Workshop" zagrali Włodek Krakus i Andrzej Ryszka. Zarejestrowany został materiał na płytę / podczas koncertu w szczecińskim Free Blues Club oraz w garderobie i łazience klubu Alibi" we Wrocławiu/ .
- 2001 /maj/ zaproszenie Aniki do współpracy i udziału w projekcie "Tribute to Jimi Hendrix"
- 2001 /sierpień i wrzesień/ roku grupa Cichońskiego z Aniką zagrała na Międzynarodowych Festiwalach Jazzowych w Kumanovie /Macedonia/ i w Chebie / Czechy/
- 2001 /wrzesień/ - koncert "W hołdzie Hendrixowi" i transmisja "live" ze studia im. Agnieszki Osieckiej programu III Polskiego Radia - zagrali : Stan Skibby, Anika, Włodek Krakus, Marek Kapłon,
- 2001 /październik/ wydanie płyty Leszka Cichońskiego "Thanks Jimi"- a tribute to Jimi Hendrix.
- 2001 /21październik/ X-lecie działalności grupy "Guitar Workshop" i wydawnictwa "Midi Max" w klubie "WZ" we Wrocławiu odbył się koncert jubileuszowy, w którym zagrali: Jurek Styczyński, Maciek Balcar /Dżem/, Anika, Sławek Wierzcholski, Zbigniew Lewandowski, Włodek Krakus, Marek Kapłon, Michał Czwojda , Free Blues Band, Riders, The Krackers Band oraz studenci Cichońskiego : Wojtek Garwoliński /ex.PIVO, Kości/ , Oskar Kunicki /Fire Band/. Maciek Mazurek z zespołem.
- 2002 /kwiecień/ W ankiecie magazynu "Twój Blues" płyta "Thanks Jimi" zdobyła trzy nagody /płyta roku, gitarzysta roku - L.Cichoński i wokalistka roku - Anika/.
- 2002 /25 lipca/ w Teatrze Muzycznym w Gdyni Cichoński odebrał dwie statuetki :
za "Thanks Jimi"- najlepszą gitarową płytę rockową i najlepszego gitarzystę w kategorii rock w ankiecie Gitarowy Top 2001 magazynu "Gitara i Bas"
- 2002 /sierpień/ - występ na Festiwalu Przystanek Woodstock. Dziesięciu gitarzystów - studentów Leszkowych warsztatów i oczywiście sam Mistrz zagrali razem słynny hendrixowski temat "Hey Joe".
- 2003 /10 maja/ - na Rynku we Wrocławiu, Wielka Gitarowa Orkiestra pod wodzą Leszka Cichońskiego ustanowiła rekord Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa "Hey Joe". Komisja oficjalnie zaliczyła 588 uczestniczących gitarzystów i rekord będzie wpisany do księgi. Wszyscy uczestnicy domagali się bisu podniesionymi gitarami!
- 2003 "T a k e i t J a z z y" to wspólny projekt trzech liderów Leszka Cichońskiego, Wojciecha Karolaka i Tomasza Szukalskiego. Wbrew nazwie muzyka tej formacji nawiązuje bardziej do rhythm & bluesa niż do jazzu, choć w programie są również standardy jazzowe w nowych aranżacjach. W sekcji grają Krzysztof Dziedzic- dr i Robert Szewczuga - bass.
- 2003 /listopad/ - trasa koncertowa z John "Broadway" Tucker Band: John "Broadway" Tucker - voc., Leszek Cichoński - guit., Wojciech Karolak - Hammond Organ, David Price - bass, Jim Norris - drums. Zarejestrowany został koncert we Free Blues Club w Szczecinie.
- 2004 /maj/ - na Rynku we Wrocławiu "Thanks Jimi Festival". Leszek Cichoński postawił sobie za cel co roku uczyć rekordzistów nowego utworu z repertuaru Hendrixa. W czasie festiwalu utwór "Hey Joe" zagrało razem 918 gitarzystów, a spora część z nich zagrała też "Little Wing" , a po spontanicznie zorganizowanej próbie również "Wild Thing".
- 2004 - trasa koncertowa w Polsce i Czechach założonej przez Leszka międzynarodowej formacji VISEGRAD BLUES BAND z Węgrami: Janosem Solti (Locomotive GT) i Egonem Poka, Zbyszkiem Jakubkiem , Słowackim wokalistą - Peterem Lipą i Ondrejem Konradem z Czech.
- 2005 /21 maj/ - na wrocławskim Rynku "Thanks Jimi Festival". Jednym z haseł imprezy jest ustanowienie rekordu Guinnessa w zbiorowym graniu przeboju Hendrixa "Hey Joe". Komisja oficjalnie zaliczyła 1201 uczestniczących gitarzystów co jest gitarowym rekordem Europy. Dodatkowo wykonanym utworem był "Red House Blues".
- 2005 /maj/ - ukazuje się płyta "Come Together LIVE" , którą Leszek nagrał z John "Broadway" Tuckerem i Wojciechem Karolakiem. Nagrania dokonano w szczecińskińskim klubie Andrzeja Malcherka "Free Blues Club"
- 2006 /marzec/ - trasa koncertowa Francja -Holandia-Niemcy. "Guitar Workshop" zagrał w składzie : Tomasz Grabowy - bass, Michał Czwojda - drums, Robert Jarmużek - keyb. Leszek Cichoński - guit., voc . Trasa rozpoczęła się 4 marca w Loison Sous Lens (Francja) w klubie, w którym w 5 marca 1967 roku zagrał Jimi Hendrix !
- 2006 /1 maj/ we Wrocławiu został ustanowiony Gitarowy Rekord Guinnessa . Przebój Hendrixa "Hey Joe" zagrało razem 1581 gitarzystów, którzy tłumnie przybyli na Rynek mimo padającego od rana deszczu.
- 2006 /czerwiec/ - Monterey Bay Blues Festival . Występ Leszka wraz z John "Broadway" Tucker Band otworzył 24 czerwca wieczorny koncert na głównej scenie tego festiwalu. Pierwszy utwór jaki zabrzmiał to kompozycja Cichońskiego "Thanks Jimi". Był to pierwszy występ Polaka na słynnej scenie w Monterey. Więcej informacji, zdjęć i video z koncertu można znaleźć na stronie fanclubu Cichońskiego "Guitar Emotions"