Moc dobrego humoru, potężna dawka uśmiechu... po prostu warto być.
Piotr Bałtroczyk gościł w ubiegłym roku w Restauracji Malinowy Ogród z programem: "Druga pięćdziesiątka Piotra Bałtroczyka" występ cieszył się sporym zainteresowaniem . Liczne anegdoty zebrane w jeden pozornie niespójny ciąg myślowy, tak bawiły zebranych, że wypełniona po brzegi sala, wypełniała się co chwilę salwami śmiechu.
Panu Piotrowi najwyraźniej podobają się nasze okolice bo wraca tutaj z nowym programem pt. "Bałtroczyk tylko dla dorosłych".
Na oficjalnej stronie Piotra Bałtroczyka znajdujemy o nim takie oto informacje:
Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nienatarczywie. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił. Potem - zazdroszcząc kolegom powodzenia u płci - stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. Pętli śmierci, znanej też jako ?Obieg Bałtroczyka?; są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole. Stał się Bałtroczyk konferansjerem, zapowiadaczem tych, którzy nauczyli się tego, czego on nauczyć się nie mógł. Nie do końca wiadomo, czemu mu się powiodło, ale to fakt. Prowadził i prowadzi niemal wszystko, w tym samochody i motocykle. Wystąpił w kilkuset programach telewizyjnych jako prowadzący lub wykonawca. Prowadził setki imprez estradowych i łatwiej wymienia te, których nie prowadził, niż odwrotnie. Naprawdę jest Bałtroczyk osobnikiem depresyjnym i monotematycznym (dzieci, samochody, motocykle). W pracy nie pije, poza pracą z przyjemnością. Ma dwa garnitury, jeden elegancki, a drugi garnitur.