stat
Impreza już się odbyła

Piotr Lemańczyk International Quartet Opinie (2)

paź 11

piątek, g. 19:00 - 21:00

bilety 48-100 zł
ulgowy 27-80 zł
Kup bilet
sty 10

piątek, g. 20:00

Gdańsk,
bilety 140 - 190 zł
Kup bilet
Skład zespołu:

Ralph ReichertGermany - saksofon
Maciej Grzywacz – gitara
Piotr Lemańczyk – kontrabas, lider
Jan RothGermany - perkusja


Piotr Lemańczyk International Quartet to wyjątkowa propozycja dla fanów jazzu na czwartkowy wieczór. Usłyszymy współczesny jazz opierający się na tradycji i często nieparzystym metrum, muzykę precyzyjną i wirtuozerską. Skład zespołu jaki dobrał sobie Piotr Lemańczyk, gwarantuje najwyższy poziom wykonawczy.

Piotr Lemańczyk – kontrabasista, gitarzysta basowy, kompozytor, lider. Jest laureatem wielu festiwali jazzowych. Jego trzy płyty autorskie: „Fellow The Soul”, „Freep” i najnowsza „Village Time” zebrały znakomite recenzje w prasie fachowej. Gra nie tylko w Polsce. Koncertowal już w Kanadzie, Izraelu, Niemczech, Rumunii, Estonii, Szwecji, Mołdawii, Łotwie, Belgii, Finlandii, Rosji, Słowacji i we Francji. Jazzman stale współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami z kraju i z zagranicy. Między innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Januszem Muniakiem, Maciejem Sikałą, Piotrem Wojtasikiem, Jarosławem Smietaną oraz Dave KikoskiUSA, Brian MelvinUSA, Avishai Cohen|USA, Tyler HornbyKanada, DinesenDenmark, Ulf AdakerSweden.

Ralph Reichert – niemiecki saksofonista mieszkający w Hamburgu. Studiował w Jazz Music Folkwang University w Essen. Jego profesorami byli Hugo Read, Mathias Nadoli i Uli Beckerhoff. W swoim dorobku ma już 18 płyt nagranych z muzykami niemieckimi i z USA. Należy do czołówki niemieckiego jazzu.

Maciej Grzywacz – gitarzysta i kompozytor. Kończył akademię Muzyczną w Warszawie i wyższa Szkołę Muzyczną w Monachium. Jest współzałożycielem grupy 0-58 z którą nagrał 2 płyty. Brał udział w nagraniach muzyki filmowej i teatralnej Leszka Możdżera i Marka Kuczyńskiego. Ostatnio ukazały się dwie autorskie płyty Macieja: „Things Never Done” z udziałem wybitnego trębacza z Nowego Yorku Avishaia Cohena i „Forceswithin” ze znakomitym kanadyjskim perkusistą Tylerem Hornby.

Jan Roth – perkusista, ukończył studia muzyczne w Felix-Mendelsson-Bathody w Lipzig. Studiował również na Manhahtan Shool of Music i AAron Copland School of Music, Queens Collage w Nowym Yorku. Uczyli go Billy Drummond, John Riley i Gene Jackson. Współpracowali z nim między innymi Carla Bley, Carsten Dear, Steve Swallow, Joachim Kuehn, Charles Evens, John Benitez, Conrad Herwig i Richie Beirach.


Rezerwacja:
tel.: 058 555 33 33



CZY WIESZ, ŻE...?

Zielony Dwór mieści się w najstarszym zachowanym w Sopocie budynku. Smacznie, a przede wszystkim zdrowo mogą tu zjeść zarówno dorośli jak i dzieci, dla których przewidziane jest specjalne menu. Dla najmłodszych gości odbywają się niedzielne cykliczne programy edukacyjno-rozrywkowe, które wprowadzają ich w świat szeroko rozumianej kultury i sztuki. Dorośli zaś mogą uczestniczyć w regularnych spotkaniach z muzyką (czwartki godz. 20.00), tangiem milonga (wtorki i niedziele godz. 18.00), a także z muzyką elektroniczną serwowaną przez znakomitych DJ-ów, przy której można tańczyć i doskonale się bawić (piątki i soboty godz. 21.00).

Zielony Dwór, zwany też Dworem Hiszpańskim, został zbudowany ok. 1570 roku. Z tamtego okresu pochodzi parter Dworu oraz oryginalnie zachowana piwnica na wino. Budynek został nadbudowany na początku XIX wieku i mieściła się w nim pierwsza w Sopocie stacja pocztowa. Do początku XVIII wieku stanowił własność znamienitych rodów gdańskich - patrycjuszy i burgrabiów królewskich. W tym czasie pełnił on funkcję letniej rezydencji, przeznaczonej na wypoczynek. Odbywały się tutaj spotkania towarzyskie, toczyło życie kulturalne.