Piotr Woźniak Park Kolibki w Orłowie Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Piotr Woźniak

Zapraszamy na koncert Piotra Woźniaka. Gośćmi będą Anna Papierz i Maciej Pruchniewicz.

Relacja z imprezy

w każdy wtorek (do 31.12), g. 20:00

Gdynia,
kwi'21 10

sobota, g. 18:30 - 22:00

Gdynia,
Piotr Woźniak - gitarzysta, kompozytor, aranżer, producent - przede wszystkim jednak charyzmatyczny wokalista. To ta charyzma właśnie sprawia, że w pokoncertowych recenzjach i opiniach najczęściej powtarza się słowo "magia". Jego koncerty to także także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii. No i ten głos! Od szeptu do niespodziewanej mocy i ekspresji. W końcu to "człowiek o głosie jak maszyna parowa i wrażliwości baranka", jak zapowiedziano go przed jednym z koncertów. Nic dodać, nic ująć.

blues - koncerty w Trójmieście


Projekt PIOTR WOŹNIAK W TRIO współtworzą wiolonczelistka Anna Papierz, która na scenie zamienia czasem ten instrument na ukulele i gitarzysta Maciej Pruchniewicz, który na gitarach elektrycznych tworzy niesamowite klimaty, smugi i pejzaże dźwiękowe, a kiedy bierze do ręki gitarę akustyczną - daje o sobie znać jego dusza bluesmana...To naprawdę niespotykany zestaw dźwięków, spojony autorskim zamysłem i wykonawcza perfekcją Piotra. W programie koncertu pojawi się sporo nowych piosenek, będą też te starsze, ale zaaranżowane na nowo, którym gitarowe smugi i pejzaże Maćka dodadzą nowego koloru i głębi.

Anna Papierz - wiolonczelistka, absolwentka poznańskiej Akademii Muzycznej i członkini Orkiestry Kameralnej AMADEUS
Maciej Pruchniewicz - gitarzysta, kompozytor, producent muzyczny. Uczestniczył w wielu projektach współpracując i koncertując z polskimi i zagranicznymi artystami, m.in. Wojtkiem Waglewskim, Michałem Urbaniakiem, Tadeuszem Nalepą, Antonim Gralakiem, Mateuszem Pospieszalskim, Jerzym Słomą Słomińskim, Włodzimierzem Kiniorskim i in . Na początku drogi muzycznej najbliższe były mu klimaty bluesowo-rockowe. Obecnie inspiruje go zwłaszcza muzyka improwizowana z pogranicza jazzu, etno, elementów klasyki, tworzy też muzykę do spektakli teatralnych i muzykę filmową.