Aktualnie brak w repertuarze trójmiejskich teatrów

Płatki i baśnie - spektakl gościnny

teatr tańca teatr dla dzieci
kasy:
58 351-01-01
czas trwania:
35 minut
Twoja ocena to: 5
"Płatki i baśnie" (Petals & Tales) to spektakl norweskiego Panta Rei Danseteater z elementami tańca, muzyki, poezji i bajek. Spektakl, wykonywany w kręgu, przedstawia magiczne drzewo otoczone setkami płatków kwiatów. Podczas spektaklu na młodych widzów czeka wiele niespodzianek.

Czy wraz z wiekiem nasza wyobraźnia traci na znaczeniu? Czy pozbywamy się magii? Dlaczego wszystko musi mieć sens? Kiedy dzieci stają się nastolatkami, mniej się bawią, rezygnując z wyobraźni i fantazji na rzecz poważniejszych zajęć i relacji, próbując znaleźć swoje miejsce w świecie. Czy możemy zachęcić dzieci do pozostania we wspaniałym świecie bajek? Opowiadamy historię Człowieka w Doniczce, magiczną opowieść, która zachęca dzieci, by pozwoliły cudownym, niesamowitym i nieprawdopodobnym rzeczom stać się częścią ich życia.

Muzyka i oprawa dźwiękowa zostały stworzone przez brytyjskiego kompozytora Nathaniela Reeda specjalnie na potrzeby spektaklu. "Płatki i baśnie" to współpraca pomiędzy Panta Rei Danseteater (NO) i koreańską firmą SangSang Maru. Pejzaż dźwiękowy obejmuje bajki i oryginalny wiersz "The Flowerpot Man", który porusza kluczowe tematy. Tekst spektaklu jest tłumaczony na język polski.

Twórcy:
Reżyseria artystyczna i choreograficzna: Anne Holck Ekenes
Choreografia: Pia Holden
Tancerze: Live Skullerud, Oliver Sale i Kyuja Bae
Kompozytor: Nathaniel Reed
Scenograf: Hwang Suyeon
Projektant kostiumów: Choi Younjoung
Scenografia produkcji: Bård Thorbjørnsen
Producent Norwegia: Pia Holden, Producent Korea: Um Dongyoul
Doradca techniczny: Peter Albers
Projekt oświetlenia: Park Sanghyun
Kierownik sceny: Ko Soohyun
Tłumaczenie na j. polski: dr. hab. Monika Szuba
Głosy: Sine Henrikke Holck Huitfeldt, Anne Holck Ekenes & Solbjørg Ekenes
Technika sceny: Malene Juliussen Olsen, Torill Kolsrud og Martine Bentsen

Petals & Tales to koprodukcja SangSang Maru i Panta Rei Danseteater.
Długość: 35 min
Grupa wiekowa: 6-12

Spektakl jest prezentowany w ramach projektu "SZTUKA współTWORZENIA. Norweskie klimaty". Projekt realizowany dzięki wsparciu ze środków Programu "Kultura" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021. Fundusze EOG reprezentują wkład Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w tworzenie Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej.