Historia świec jest fascynująca, złożona, a czasem nawet zaskakująca. Zagłębmy się w produkcje od jego początków aż po dzień dzisiejszy. Tworzenie świec to swoisty rytuał gdzie nadajemy mu intencyjnie mocy sprawczej.
Świece z wosku pszczelego są tymi najstarszymi, pamiętającymi zamierzchłe ciemne czasy. Na warsztatach opowiem o historii świec. Z czego były wykonywane czym były rushlights i jak doszliśmy do pięknych i zapachowych świec. Opowiem o odzyskiwaniu wosku, jak się go przerabia i czym jest. Pokażę na żywo stracą technikę lania świec które są jednymi z najstarszych rodzajów świec palonych w domach.
Nauczymy się jak pracować z woskiem, jakie świece można wykonać od lanych, po maczane i w różnych słoiczkach. Jak dobrać knot do grubości świecy i i jak pracować z zapachami.
Razem wykonamy 3 rodzaje świec. laną z wosku pszczelego, formowaną oraz klasyczną w słoiczku z wybraną kompozycją zapachową.
Wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona!
Zapisy: zapisystacja@gak.gda.plProwadzenie
Płonka pochodzi od dzikiej jabłoni, inaczej zwana jabłoń płonka lub leśna. Nieprzypadkowo wybrałam ją na mój nick, sama mieszkam w mikro wioseczce Podleśna pod Warmińskim lasem wśród łąk, bagien, odpoczywających pól oraz mojego zwierzęcego stada psa, kotów, kur oraz mikroświnki Bobka. Na co dzień uprawiam wonne spacery degustacyjnopoznawcze, dzięki którym badam tajniki sztuki zielarskiej. Zagłębiam się w symbolikę i tradycyjne zastosowanie roślin, a swoją wiedzą dzielę się na warsztatach czy spacerach botanicznych. Tworzę unikalne kompozycje utlenianych, dziko rosnących roślin oraz mieszanki wonnych kadzideł. Natura daje nieskończone rozwiązania, więc nigdy niemożna być pewnym, co przyniesie za chwilę Płonka.