Pojedynek ilustratorów | Battle(1).asp Patio ASP Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Pojedynek ilustratorów | Battle(1).asp

To jest (chyba) pierwsza w Polsce bitwa ilustratorów i ilustratorek cyfrowych! Zapraszamy na turniej w Patio w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku już 30 marca 2023 roku o godz. 10.00 (czwartek). Battle(1).asp to widowiskowy pojedynek, który odbędzie się na żywo.

 (5 opinii)

rock / punk
Kup bilet
cze 24

sobota, g. 19:00

Na czym to polega?
Pojedynek rozpoczyna się od ogłoszenia przez Jury hasła dla pary, która będzie toczyć bitwę. Każdy_a z uczestników_czek w danej parze ma za zadanie przygotować indywidualnie ilustrację w określonym czasie. Hasła będą miały formę krótkiego zdania bądź związku frazeologicznego np. "Czarny ciągnik" lub "Jajko z niespodzianką". Praca ma powstać "od zera" podczas pojedynku, a zgromadzona publiczność może obserwować proces jej powstawania na oddzielnym ekranie. Zabronione będzie korzystanie ze zdjęć lub gotowych komponentów (chyba że powstały w czasie pojedynku). W turnieju udział weźmie 8 osób. Każdy z pojedynków trwać będzie 30 minut (oprócz finału).

Uczestnicy bitwy: Marta Shurpakova, Erik Reinwald, Happy.obj, RedShura, Zbrokuła, bohater romantyczny, Olo_Szop, Lorem Ipsum.

Inspiracje
Czerpiąc inspirację z bitew toczonych w subkulturze hiphop (freestyle, beatbox, graffiti, breakdance) chcielibyśmy przenieść to doświadczenie na grunt szeroko pojętej ilustracji cyfrowej. Pierwowzorem naszego pomysłu jest amerykański projekt Secret Walls, który swoje turnieje organizuje często w bardzo atrakcyjnych miejscach (m.in. popularne kluby, hale widowiskowe, siedziby wielkich firm).

Samo wydarzenie przyjmuje formę imprezy, gdzie obserwowanie pojedynków artystów_stek w połączeniu z muzyką graną przez Djów_ek staje się spektakularnym doświadczeniem dla zebranej publiczności.

Ocenianie prac
Ocenianie przez trzyosobowe Jury odbywać się będzie w formie tajnej. Wynik przekazywany będzie prowadzącemu, który przedstawi tę informację zebranej publiczności. Ocenie będzie podlegać gotowa ilustracja z uwzględnieniem procesu w jakim powstała.